Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Výstava "Zámeček 25 let"

Srdečně vás zveme ve středu 2. září od 18 hodin do Galerie Ladislava Sutnara, kde bude slavnostně otevřena výstava "Zámeček 25 let".

Image Gallery

vernisáž: Wednesday, 02 September 2020
od: Thursday, 03 September 2020
do: Sunday, 27 September 2020

 Výstava k jubileu pětadvaceti let výtvarného vzdělávání na SUPŠ Zámeček přestaví vybrané umělecké práce žáků Střední umělecko-průmyslové školy v šíři všech pěti studijních zaměření. Vystavena bude široká škála výtvarných prací – kresba, malba, sochařství, grafika, fotografie, knižní design a kopie historických deskových maleb.

Kurátor Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, Jan Van Woensel, prostřednictvím svého výběru ocenil vysokou uměleckou hodnotu prací mladých výtvarníků – středoškoláků, vznikajících pod vedením pedagogů na Zámečku. Vysoký podíl absolventů této střední školy pokračuje ve studiu právě na naší fakultě či na uměleckých akademiích.

O posledním zářijovém víkendu tedy 26. a 27. září během akce Plzeň tvořivá - Víkend otevřených ateliérů se prostory této výstavy promění na dílnu kamenosochařského oboru SUPŠ Zámeček. Budete se moci pod vedením pedagogů a studentů ze Zámečku zapojit do modelování plastik, 3D tisku či si vyzkoušet práci sochařů, restaurátorů kamene.

Video z vernisáže, které pochází z dílny ateliéru Multimédií (Studio MULTILAB), si můžete prohlédnout zde. Fotografie najdete na fb profilu galerie.

FUD bile logo eng

eu

european union

european regional development fund

investing in your future

social links

facebook

instagram

youtube

 

address

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E