Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Inkubator Gallery interaktivně představí publikaci "Ladislava Sutnar - Doprava: příští půlstoletí (1951–2000)"

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy "Ladislav Sutnar, Doprava: příští půlstoletí (1951 - 2000)", která bude v Inkubator Gallery slavnostně otevřena ve čtvrtek 5. prosince od 16 hodin.

vernisáž: Thursday, 05 December 2019
od: Thursday, 05 December 2019
do: Friday, 20 December 2019

Výstava „Ladislav Sutnar, Doprava: příští půlstoletí (1951–2000)" se vrací ke stejnojmenné publikaci, kterou vytvořil Ladislav Sutnar a Buckminster Fuller v New Yorku v roce 1949. Dílo vychází z myšlenek teoretika a designéra Fullera a vykresluje budoucnost mobility, ve které jsou obojživelná vozidla technicky uzpůsobená k létání a poštu doručují satelitně řízená letadla. Tyto vizionářské příklady inteligentní dopravy jsou dnes relevantnější než kdy dříve. Sutnarovo převratné dílo se v roce 2019 opět dostává do centra pozornosti.

Děkan Josef Mištera a kurátor Jan Van Woensel připravili nové vydání této publikace, aby Sutnarův design a Fullerovy koncepty zpřístupnili novému publiku i na mezinárodní úrovni. Studenti ateliéru animovaná a interaktivní tvorba  vytvořili vizuální a animované interpretace původních skic, ale také možnost projít se publikací ve virtuální realitě.

Pedagogický dozor zajistili vedoucí ateliéru Animovaná a interaktivní tvorba II. Lukáš Fišárek & Jan Kokolia

Studenti: Pavel Endrle, Anna Eštoková, Tereza Fialová, Martin Hahn, Drahomíra Klofáčová, Viktar Makuryn, Lenka Novosadová, Kateřina Puncmannová, L'ubica Rondošová, Kristýna Kopřivová, Terezie Kopřivová, Leoš Matějček

Kurátor: Jan Van Woensel

FUD bile logo eng

eu

european union

european regional development fund

investing in your future

social links

facebook

instagram

youtube

 

address

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E