Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Galerie Českých center připravila výstavní projekt "Svoboda". Podíleli se na něm studenti grafického designu

Ve středu 13. listopadu byla v Galerii Českých center slavnostně otevřena výstava Svoboda: "Pohled mladé generace".

vernisáž: Wednesday, 13 November 2019
od: Thursday, 14 November 2019
do: Wednesday, 25 December 2019

 

Jak vnímají současní studenti pojem „sametová revoluce", od které letos uplyne 30 let? S jakými hodnotami si spojují listopadové události a co pro ně znamená svoboda? Grafické a umělecké ztvárnění „svobody" poodkrývá pohled mladé generace na neustále aktuální téma vyjádřené formou plakátů, uměleckých objektů a šperků.

Do projektu se zapojili studenti magisterského ateliéru Grafický design pod vedením prof. Rostislava Vaňka a doc. Kristiny Fišerové a dále studenti ateliéru K.O.V. Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze pod vedením doc. Evy Eisler.

Autorem koncepce výstavy je student Matěj Matouš, vizuál výstavy vytvořil Tomáš Holub a na celý realizační tým dohlížela studentka Tereza Kovářová. Spodní patro galerie patří Janu Chabrovi a jeho zpracování lidských práv.

Výstava se poprvé představí v Galerii Českých center, kde bude k vidění do 25. listopadu 2019 a zároveň bude startem mezinárodního projektu, do kterého se v průběhu roku 2020 prostřednictvím Českých center ve světě zapojí studenti uměleckých škol v zahraniční a i oni umělecky ztvární svůj pohled na téma svobody.

Foto: Petr Našic

FUD bile logo eng

eu

european union

european regional development fund

investing in your future

social links

facebook

instagram

youtube

 

address

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E