Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Chimera

"Chimera" je jedinečná kolektivní výstava tchajwanských nových médií a digitálního umění kurátorů Jana Van Woensela a Yu-Chuan Tsenga. Na vernisáži, která se konala v pátek 4. října jsme měli příležitost setkat se s významnými hosty jako je Andy W. M. Tseng (ředitel Tchajpejské Ekonomické a Kulturní Kanceláře), Hung-chi Cheng, pan velvyslanec Joey Chung-I Wang (TEKK). Přítomen byl také proděkan pro tvůrčí činnost naší fakulty Arnošt Marks. Výstava je uspořádána ve dvou prostorech DOX+ v Praze.

Image Gallery

View the embedded image gallery online at:
https://fdu.zcu.cz/en/2150-chimera-2#sigProGalleria3f4a9234ab
vernisáž: Friday, 04 October 2019
od: Saturday, 05 October 2019
do: Sunday, 27 October 2019

Vystavující umělci: Chenwei Chiang, Chi-Ping Chin, Kung-ta Tseng, Scottie Chih-Chieh Huang, Tien-Chun Chang, Yu-Chuan Tseng, Yun-Ju Chen

Kurátoři: Jan Van Woensel & Yu-Chuan Tseng

„Chiméra" pramení z pochopení, že se lidé v posledních desetiletích stali hybridem těla a stroje. Člověk je spoluzávislý na technologiích. Chytré zařízení, jehož jsme součástí, je jak klíčem, který otevírá nekonečné průchody do virtuálního prostoru, tak i nádobou, kterou používáme k jízdě na vlnách kyberreality. Naše dobrovolné masové směřování k virtuálnímu prostoru způsobilo nevratné odcizení. Moderní člověk opustil ve stavu bezvědomí přírodu a nahradil ji virtuální iluzí otevřených zdrojů, která slouží jako kdysi přístupná náhrada. Tato agnostická paralelní pustina je však pouze neuspokojivým stimulem, živí jen zvýšenou závislost člověka na digitálních nástrojích, a ve stále více digitalizovaném světě vyvolává osobní odcizení.

„Chiméra" je melancholická a poeticky laděná výstava, v níž ústřední postavení zaujímá osamělost přírody v hypertechnologické demiurgické éře.

Kurátor Jan Van Woensel, NYC, září 2019

Fotografie: Alexander Dym

FUD bile logo eng

eu

european union

european regional development fund

investing in your future

social links

facebook

instagram

youtube

 

address

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E