Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Ateliéry FDULS se prezentují na Designbloku

čtvrtek, 25 říjen 2018 13:01

Tři ateliéry Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara se od 25. do 29. října prezentují na největší výběrová přehlídce designu a módy ve střední Evropě. Najít je můžete v Openstudiu Průmyslového paláce na Výstavišti v Holešovicích.

Transportní design očima studentů českých a slovenských vysokých škol to je Design! v pohybu

Ve čtvrtek 25. října bude v Galerii UM v 18 hodin slavnostně otevřena výstava Design! v pohybu, které se zúčastní naše fakulta.

Komiks Kristýny Gregorové byl vybrán pro prezentaci na festivalu KOMA

pondělí, 15 říjen 2018 00:00

Čtvrtý ročník Mezinárodního komiksového festivalu KOMA nesl podtitul „Extinction – ohrožené druhy". Ohrožení je pojem týkající se jevů a objektů na pokraji zániku, společnosti nebo zájmu. Běžící čas před potenciálním vyhynutím budí naši pozornost vůči neopakovatelným unikátům, jimž hrozí zánik. KOMA se zaměří na hraniční pole zájmu, ale i na odloučenou a mizící společnost, zvyky, tendence. 

SUTNARKA se otevře zájemcům o studium

SUTNARKA, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara vás srdečně zve 1. listopadu 2018 na den otevřených dveří.

Dobrých 100 aneb nejlepší okamžiky 100 let republiky

V sobotu 27. října byla slavnostně pokřtěna v pražské Galerii Českých center kniha"Dobrých 100". Knihu je možné zakoupit zde.

Už není kam...

Na Klenové vznikla v rámci projektu přeshraniční spolupráce v průběhu roku 2018 landartová díla, která vytvořili během týdenních workshopů pod vedením profesora Jiřího Beránka studenti ateliéru Socha a prostor Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Jejich díla naleznete v okolí hradu Klenová, kde dotvářejí vznikající landartovou stezku.

Nejen Mnichov 1938: Zaplněná fakulta tleskala vestoje

úterý, 02 říjen 2018 10:48

Komponovaný večer k výročí Mnichovské dohody sklidil velký úspěch. Podívejte se na něj objektivem studentů Štěpánky Vackové a Kryštofa Novotného a poslechněte si jej ze záznamu ČRo Vltava.

Vynikající studenti převzali stipendia

úterý, 02 říjen 2018 00:00

Celkem 33 vynikajících studentů a doktorandů Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy převzalo v úterý 2. října při slavnostním obřadu v Malém sále Měšťanské besedy stipendia rektora ZČU, Plzeňského kraje a města Plzně.

Milano Film Festival promítal "Vlnění" od Vojtěcha Domlátila

pondělí, 01 říjen 2018 00:00

23. ročník filmového festivalu byl zahájen 28. září a jedním z krátkých filmů, které jej otevíraly, byl i tříminutý film odborného asistenta ateliéru Animovaná a interaktivní tvorba Vojtěcha Domlátila.

Malý myší příběh získal bronzovou medaili v Illustration China Talent Contest

pátek, 28 září 2018 00:00

Diplomová práce absolventky Ilustrace Evy Majerová získala další ocenění. Práce vznikla pod vedením Barbary Šalamounové v roce 2017, kdy byla oceněna mimořádným stipendiem hejtmana Plzeňského kraje.

Druhý život aneb příběhy 25 lidí ve fotografiích Iren Stehli

Srdečně zveme 25. září do Galerie Ladislava Sutnara, kde se od 17:00 hodin uskuteční komentovaná prohlídka výstavy s fotografkou Iren Stehli. Výstava je unikátním putovním projektem, který připravilo Švýcarské velvyslanectví v České republice u příležitosti 50. výročí pražského jara 1968 a 100. výročí založení Československa. Umělkyně na portrétních fotografiích prezentuje pohled na téma migrace skrze osudy Čechů a Slováků, kteří po roce 1968 opustili Československo a za svůj nový domov si zvolili Švýcarsko.

Šperky vzniklé na FDULS jsou vystaveny v galerii Marzee

středa, 05 září 2018 14:21

Absolventky ateliéru kov a šperk prezentují své závěrečné práce na výstavě International Graduation Show v nizozemské galerii Marzee.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E