Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

„Čelem k masám?“ aneb jaké bylo tvůrčí ohlédnutí za únorem 1948 na Sutnarce

středa, 28 únor 2018 00:00

„V této chvíli je před námi přímý přenos velmi zvláštního koncertu. Jeho autoři soudí, že jde o projekt, který je v České republice naprosto ojedinělý. Nestává se totiž, aby symfonický orchestr připravil speciální dramaturgii k politickému výročí událostí, na které se vzpomíná vlastně nerado, a aby vedle hudební části přímo počítal s výklady a s rozhovory. Ale právě to nás dnes čeká", těmito slovy zahájil moderátor Pavel Ryjáček unikátní koncert, který se konal dne 27. února v prostorách Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Koncert, na němž se podílela Plzeňská filharmonie, Sutnarka a Ústav pro studium totalitních režimů, živě přenášel Český rozhlas 3 Vltava.

Polymorpha

Bedřich Kocman představí svoji nejnovější tvorbu v Galerii Jiřího Trnky.

1948 / na ostré hraně

Ve všech směrech unikátní výstava je k vidění v Galerii Ladislava Sutnara. Nenechte si ujít komentovanou prohlídku s autory v pondělí 26. února od 17 hodin.

Česká zima opanovala náměstí před královským palácem v Soulu

pondělí, 19 únor 2018 11:02

Předposlední únorový víkend připravilo u příležitosti konání Zimních olympijských her v Pchjongčchangu České centrum Soul společně s místním zastupitelským úřadem a ateliérem Mediální a didaktická ilustrace prezentaci České republiky na stánku v Gwanghwamun Olympic Zone. Ta se nachází na náměstí před hlavním královským palácem Kjongbok v samotném historickém jádru jihokorejského hlavního města Soulu.

Studentka Ilustrace uspěla v soutěži o přebal bloku

pátek, 09 únor 2018 17:01

Na konci loňského roku proběhla soutěž pro mladé designéry s hravým zadáním. Studenti a designéři měli navrhnout obálku bloku společnosti Office Depot pro rok 2018. Porota vybírala z necelých čtyř stovek prací na téma Stromy pro život. Na druhém místě se umístila studentka Sutnarky Kristýna Gregorová.

Divadelní adaptace slavného románu má scénu a projekci z dílny ateliéru Multimédií

pondělí, 05 únor 2018 14:17

V sobotu 17. února bude mít v Činoherním studiu v Ústí nad Labem premiéru divadelní adaptace slavného antiutopického románu Raye Bradburyho "451 stupňů Fahrenheita".

Výstava ilustrací Česká zima připomene slavné sportovce

České sportovní osobnosti a příběhy jejich slavných úspěchů připomene v kavárně DEPO2015 výstava ilustrací studentů ateliéru Mediální a didaktická ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, které vedla Renáta Fučíková.

 

Klauzury 1/18

V pondělí 5. února slavnostně otevřeme v 16 hodin pravidelnou klauzurní výstavu prací studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. V budově fakulty bude do pátku 9. února ke zhlédnutí výběr prací více než šesti set studentů.

Angoulême a jeho slavný komiksový festival

pondělí, 29 leden 2018 00:00

Hlavní cenou pro vítězku soutěže CS.KOMIKS.17, Katsiarynu Karolik, byla cesta na největší evropský festival komiksu ve francouzském městě Angoulême. Festival navštívila také vedoucí ateliéru Komiks a ilustrace pro děti docentka Barbara Šalamounová spolu s odbornou asistentkou Marií Kohoutovou. Barbara Šalamounová nám poskytla z festivalu osobitý report.

Sutnarka obsadila první příčky soutěže CS.KOMIKS.17

středa, 17 leden 2018 13:32

Katsiaryna Karolik, studentka ateliéru Komiks a ilustrace pro děti vedeném Barbarou Šalamounovou, se stala vítězkou české části soutěže CS.KOMIKS.17. I další dvě vítězná místa patřila našim studentkám, a sice Janě Vobořilové a Petře Šestákové.

CzechImage

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu projektu CzechImage, který připravila Česká centra ve spolupráci s ateliérem grafického designu, který vede Kristina Fišerová.

Úspěch v soutěži iJUNGLE Awards 2017

čtvrtek, 11 leden 2018 00:00

Elena Pokaleva, studentka ateliéru Ilustrace, získala ocenění v mezinárodní soutěži iJUNGLE Graphic Design Awards 2017.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E