Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

aktuality

Přednáška profesora Tzu-Ping Lina

středa, 03 červenec 2019 19:13

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni Vás srdečně zve v pondělí 15. července 2019 v 16:30 hodin na přednášku Sustainable and Responsible Design for Future City profesora Tzu-Ping Lina, PhD (Architect Distinguished Professor, Department of Architecture Chief Sustainability Officer, College of Planning and Design National Cheng Kung University), Tainan City, Taiwan.

Národní cena za studentský design 2019 - instrukce pro přihlášené

středa, 03 červenec 2019 13:36

Všem účastníkům soutěže o Národní cenu za studentský design 2019 (jednotlivým studenům i školám) bude během prvních čtrnácti červencových dnů zasláno registrační číslo, pod nímž budou jejich práce soutěžit. Současně obdrží fakturu na zaplacení registračního poplatku. Číslo faktury se bude shodovat s registračním číslem.

ArtCamp 2019

úterý, 02 červenec 2019 00:00

Od pondělí 8. července se bude na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara konat už patnáctý ročník mezinárodní letní školy umění ArtCamp.

SUTNARKA vystavuje u voršilek

Do 13. července je v pražské Galerii Nová síň k vidění skupinová výstava Svět zítřka / The World of Tomorow. Výstava spojuje originální uměleckou tvorbu vlivného českého designera a umělce Ladislava Sutnara (1897–1976) s dílem výjimečných talentů z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. 

Kardinál Josef Beran očima mladých ilustrátorů

Ve čtvrtek 20. června se u příležitosti slavnosti Těla a krve Páně (Boží Tělo) v dominikánském kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskovo náměstí v Plzni se konala vernisáž výstavy prací ilustrátorů. Úvodní slovo pronesl biskup Tomáš Holub a následně proběhla mše svatá.

Student Sutnarky bodoval se svým filmem na Animafestu v Záhřebu

úterý, 18 červen 2019 10:37

Student Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Matouš Valchář získal s filmem, který vytvořil jako svou bakalářskou práci v rámci studia ateliéru Animovaná a interaktivní tvorba, zlatou medaili na 29. ročníku prestižního mezinárodního festivalu animovaného filmu Animafest, který se konal od 3. do 8. června v chorvatském Záhřebu.

bakalářky a diplomky 2019

Srdečně vás zveme na přehlídku absolventských prací studentů bakalářského a navazujícího magisterského studia.

Šperky Taty Akhatové ohromily Budapešť

Ateliér Design kovu a šperku se neztratil v konkurenci sto padesáti designérů z Čech, Francie, Polska, Maďarska, Německa, Itálie, Rakouska, Portugalska, Rumunska, Španělska, Slovenska a Švýcarska.

Klauzury: after party

Do 29. června je v Galerii Ladislava Sutnara k vidění výstava "Klauzury: after party".

Studentky ateliéru Ilustrace Grafika vystavují v Kampusu Hybernská

Jedna z nejvýraznějších klauzurních prací ateliéru Ilustrace Grafika vznikla přímo na místě - v pražském Kampusu Hybernská.

Boom! Grrr!! Bang!!! A vše se hýbe!? je hravá výstava v tišnovské galerii

Studenti a pedagogové ateliéru Komiks a ilustrace pro děti vystavují v Galerii Josefa Jambora.

Letní Sutnarské klauzury

SUTNARKA Vás srdečně zve na přehlídku semestrálních a klauzurních prací vzniklých v letním semestru akademického roku 2018/2019.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E