ArtCamp 2018 / save the date

čtvrtek, 24 květen 2018 00:00

Logo a vizuální styl letošního ročníku letní školy umění ArtCamp vytvořil český typograf, grafický designér a pedagog Rostislav Vaněk.

Profesor Rostislav Vaněk je autorem řady orientačních systémů (např. pražské Metro), corporate identity (např. Obchodní banka) a řady nových písem. Jeho zájem o živou komunikaci v oboru se projevil podnícením vzniku volného sdružení typografů, které uspořádalo řadu úspěšných výstav Typo&, nebo iniciací založení a organizací činnosti českého Typo Design Clubu. Jako pedagog úspěšně působil na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové. V roce 2016 mu byla udělena Cena Ladislava Sutnara za celoživotní příspěvek k rozvoji grafického designu, při němž vzácně vyvažuje racionální úvahu s emocionalitou. V roce 2017 vstoupil v rámci soutěže Czech Grand Design 2016 do Síně slávy. V roce 2018 získal titul doctor honoris causa na VŠUP v Praze.

Ukázku letošního vizuálního stylu, který jste možná potkali na zastávkách městské hromadné dopravy v Plzni či v pražském metru, naleznete zde.