Závěrečná party letních škol se vydařila

úterý, 31 červenec 2018 00:00

Předposlední den letních škol, které Západočeská univerzita hostila od 9. do 27. července, se konala závěrečné párty. Dějištěm akce u Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara se stal takzvaný zikkurat.

Jaký byl druhý týden ArtCampu

pátek, 27 červenec 2018 09:54

Na programu druhého týdne jsme měli kurzy architektury, designu módních doplňků, designu, digitální fotografie, digitální malby, figurální kresby, malby, nových médií, nového cirkusu, serigrafie a arts managementu.

Ohlédnutí za prvním týdnem ArtCampu

pondělí, 16 červenec 2018 13:56

Červenec na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara patří každoročně letní škole. Budovu fakulty zaplnili účastníci dychtiví po nových zkušenostech, ale i ti, kteří si chtějí prohloubit své znalosti a dovednosti. Stejně jako v loňském roce jsme vyzpovídali několik účastníků a také jednoho pedagoga. První týden se nesl především ve znamení stálých kurzů, které každoročně naplní své kapacity.

Doprovodný program

pondělí, 09 červenec 2018 18:53

Přinášíme vám doprovodný program:

- první týden ke stažení je zde

- druhý týden ke stažení je zde

- třetí týden ke stažení je zde.

seznam výtvarných potřeb pro jednotlivé kurzy ArtCampu

středa, 27 červen 2018 11:49

Seznam výtvarých potřeb pro jednotlivé kurzy ArtCampu 2018 naleznete zde.

informace k organizaci a místu konání kurzů

středa, 27 červen 2018 11:48

Informace k organizaci kurzů ArtCampu 2018 a místo jejich konání naleznete zde.

informace a pokyny k ubytování

středa, 27 červen 2018 11:47

Informace a pokyny k ubytování během ArtCampu naleznete zde.

ArtCamp 2018 / save the date

čtvrtek, 24 květen 2018 00:00

Logo a vizuální styl letošního ročníku letní školy umění ArtCamp vytvořil český typograf, grafický designér a pedagog Rostislav Vaněk.

Profesor Rostislav Vaněk je autorem řady orientačních systémů (např. pražské Metro), corporate identity (např. Obchodní banka) a řady nových písem. Jeho zájem o živou komunikaci v oboru se projevil podnícením vzniku volného sdružení typografů, které uspořádalo řadu úspěšných výstav Typo&, nebo iniciací založení a organizací činnosti českého Typo Design Clubu. Jako pedagog úspěšně působil na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové. V roce 2016 mu byla udělena Cena Ladislava Sutnara za celoživotní příspěvek k rozvoji grafického designu, při němž vzácně vyvažuje racionální úvahu s emocionalitou. V roce 2017 vstoupil v rámci soutěže Czech Grand Design 2016 do Síně slávy. V roce 2018 získal titul doctor honoris causa na VŠUP v Praze.

Ukázku letošního vizuálního stylu, který jste možná potkali na zastávkách městské hromadné dopravy v Plzni či v pražském metru, naleznete zde.