Nejlepší bakalářky a diplomky roku 2020

pondělí, 23 listopad 2020 11:30

První vlna pandemie COVID-19 citelně zasáhla do finišování a odevzdávání kvalifikačních prací našich absolventů. Ta druhá, jíž nyní procházíme, způsobila, že jsme byli nuceni z důvodů nařízení vlády zrušit promoce, a také výstavu téměř dvou stovek absolventů v prostorách naší fakulty.

V mezinárodní soutěži Student Academy vyhrála cyklistická helma od studentky Sutnarky

pondělí, 23 listopad 2020 09:50

I přestože společenský život ustal, český mladý design žije dál. Což je také důkazem toho, že na 6. ročníku festivalu Meat Design Ostrava 2020 proběhla mezinárodní multioborová soutěž studentských prací Student Academy.

Mimořádná opatření platná od 25. 11. 2020

pondělí, 23 listopad 2020 00:00

Na základě posledních usnesení vlády České republiky je od 25. 11. 2020 možné opět konat prezenční uměleckou výuku pro poslední ročníky bakalářských a magisterských studijních programů ve skupinách maximálně 20 studentů. Aktuální vládní opatření najdete zde nebo zde.

Virtuální den otevřených dveří na Sutnarce

pátek, 30 říjen 2020 00:00

S ohledem na mimořádná opatření, která mají zamezit šíření onemocnění Covid-19, bohužel není možné uspořádat letošní Den otevřených dveří v podobě, na níž jste zvyklí. Sutnarka si pro zájemce o umění a uchazeče o studium proto připravila virtuální den otevřených dveří.

Když design pomáhá a chrání…

čtvrtek, 29 říjen 2020 19:28

Studentka třetího ročníku ateliéru Design nábytku a interiéru, Sofia Artemeva, navrhla v letním semestru minulého akademického roku germicidní UV lampu na dezinfekci drobných předmětů.

Český krátký film Pa'lante, na kterém se podíleli studenti a absolventi Sutnarky, získal ocenění na mezinárodním festivalu

čtvrtek, 29 říjen 2020 00:00

Na filmu spolupracovali studenti Anna Karaivanová, Dinara Kurmakaeva, Adam Kvaček a absolventi Lukáš Hausenblas, Václav Čtvrtník a Michal Hor Horáček. Lukáš Hausenblas a David Van studovali pod vedením Vladimíra Merty a byli silně ovlivněni výukou filmové tvorby pedagoga Sutnarky Ladislava Moulise.

Studenti ateliéru Grafický design představují soubor plakátů u příležitosti 150. výročí narození architekta Adolfa Loose

Práce studentů magisterského navazujícího ateliéru Grafický design vznikly pod vedením prof. Rostislava Vaňka a doc. Kristiny Fišerové. Výstava je součástí festivalu DAAD a DAAF 2020 a probíhá díky Českému centru v Bratislavě.

Kolekce LINOLEUM ohromila Budapešť

středa, 21 říjen 2020 00:00

Studenti ateliéru Kov a šperk a ateliéru Design nábytku a interiéru jsou součástí 15. ročníku mezinárodního výběrového výstavního projektu Design without borders / Határtalan Design, který je v Kiscelli Múzeum k vidění do poloviny listopadu a vy do něj můžete nahlédnout zde.

Mimořádná opatření platná od 12. 10. 2020

pátek, 09 říjen 2020 16:22

Na základě Usnesení vlády České republiky ze dne 8. října 2020 č. 997 a z rozhodnutí děkana fakulty platí ve dnech od 12. října 2020 od 00:00 hod. do dne 25. října 2020 do 23:59 hod. následující aktuální opatření.

Vynikající studenti převzali stipendia rektora, Plzeňského kraje a města Plzně

pátek, 09 říjen 2020 10:07

Celkem čtyřicet jedna vynikajících studentů Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy bylo letos oceněno mimořádným stipendiem. Mezi oceněnými jsou i tři studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Vzhledem k aktuálním opatřením se tradiční slavnostní předávání stipendií v Měšťanské besedě tentokrát nemohlo uskutečnit.

Meziuniverzitní projekt Silicomrades získal ocenění Česká hra roku

čtvrtek, 08 říjen 2020 14:19

Jubilejní 10. ročník slavnostního předávání cen autorům nejpřínosnějších českých her roku 2019 se uskutečnil 25. září, v technologicky unikátním českém divadle Image a jednu z cen si odnesl projekt Silicomrades, na kterém se podílí student Sutnarky.

Sutnarka na Designbloku 2020

I letos bude Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara součástí největšího tuzemského festivalu designu a módy. Na letošním Designbloku najdete práce našich pedagogů a aboslventů. Například Gabriela Vacha - Hidden Factory, Markétu Kalivodovou a Richarda Švejdu aka VOBOUCH, Filipa Mirbauera, Jiřího KrejčiříkaMariu Kobelovou, Elišku Lhotskou, Ondřeje Vicenu a OPTIQAHanu Polívkovou nebo Lenku Záhorkovou.