Fakulta od 1. 3. 2021

pondělí, 01 březen 2021 16:01

Aktuální informace k současné situaci na Sutnarce dle usnesení vlády č. 216 ze dne 26. února 2021 jsou následující.

Výzva k přihlášení se do mezinárodní online konference - Dopad umělé inteligence (AI) na současný design

pátek, 12 únor 2021 15:12

Ústav mezioborových studií umění, designu a pokročilých technologií při Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara a magisterský program Fakulty designu na Holon Institute of Technology v Izraeli pořádají mezinárodní online konferenci - Dopad umělé inteligence (AI) na současný design.

Zahájení letního semestru

čtvrtek, 11 únor 2021 11:55

Na základě platných opatření vlády a z rozhodnutí děkana fakulty bude výuka v letním semestru zahájena distančně. Prosíme vás tedy o využití prostředků komunikace na dálku. Kde to lze a jsou k dispozici studijní opory a výuková prostředí, prosíme vás o jejich aktivaci.

Výstava bakalářek a diplomek 2020 ateliéru Keramický design

Výstava ateliéru Keramický design v oknech Galerie Ladislava Sutnara nabízí jak milovníkům umění, tak i kolemjdoucím vysoce kvalitní závěrečné studentské práce. Produktový design se zde mísí s uměleckými objekty a s lehkostí stvrzuje současné postavení tohoto oboru mezi ostatními uměleckými formami.

Sutnarka představila knihu Záhadné pouto, věnovanou výjimečnému vztahu českého a židovského národa

středa, 10 únor 2021 00:00

Letošní již druhou mimořádnou česko-izraelskou online konferencí oslavila Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni loňské třicáté výročí obnovení diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi. Uskutečnila se v úterý 9. února a byla spojená s oficiálním představením nové knihy Záhadné pouto, věnované výjimečnému vztahu mezi českým a židovským národem. Online události, která byla přístupná široké veřejnosti na YouTube kanálu Sutnarky, se kromě hlavních protagonistů projektu a zástupců Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara a Fakulty designu izraelského Holon Institute of Technology zúčastnil také ministr zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček, velvyslanec České republiky v Tel Avivu Martin Stropnický a velvyslanec Státu Izrael v ČR Daniel Meron.

Soutěž Teendesign 2020 má své vítěze

pondělí, 01 únor 2021 00:00

Už popatnácté mohli v loňském roce posílat své příspěvky do výtvarné soutěže Teendesign studenti všech typů středních a vyšších odborných škol.

БЕЛАРУСЬ / BELARUS / BĚLORUSKO

Výstava v oknech Galerie Ladislava Sutnara je zaměřena na pozoruhodnou kvalitu umění absolventky Ústavu umění a designu (předchůdci Sutnarky) Rufiny Bazlove. Její viditelná a rozpoznatelná řada grafických děl umělecky komentuje současné politické napětí v její rodné zemi: Bělorusku.

Za Jiřím Beránkem...

středa, 27 leden 2021 12:03

Je smutné, když padne mohutný strom - solitér. Je to o to smutnější, když se nejedná o strom, ale o člověka.

Odešel profesor Václav Šerák, mezinárodně uznávaný designér a sochař-keramik

úterý, 26 leden 2021 14:57

Se smutkem oznamujeme, že v sobotu 23. ledna 2021 zemřel pan profesor akademický sochař Václav Šerák. Významný tvůrce keramiky, porcelánu a vysokoškolský pedagog. V tomto roce by mu bylo 90 let. Narodil se 9. října 1931 v Čakovicích.

Sutnarka pořádala první česko-izraelskou mezifakultní online konferenci

pondělí, 25 leden 2021 11:35

Lednová mezinárodní online konference vycházela ze spolupráce Fakulty designu izraelského Holon Institute of Technology a Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni v oblasti motion graphics a virtuální/rozšířené reality. Obě fakulty se u příležitosti loňského třicátého výročí obnovení česko-izraelských diplomatických vztahů a na základě společného zájmu o nová média rozhodly oživit ve virtuálním světě klíčové osobnosti a historické události, které jsou pojítkem mezi českou a izraelskou kulturou a společností. Prvním výstupem této spolupráce je výstava Masaryk Square AR/VR Exhibition / Vztah v pohybu v plzeňské Galerii Ladislava Sutnara.

Sutnarka zahájila novou výstavní sezónu dvěma výstavami o česko-izraelských vztazích

středa, 13 leden 2021 13:39

Výstava Záhadné pouto o výjimečném vztahu mezi židovským a českým národem od dávných dob až po novodobou historii znovuobnovených diplomatických vztahů je do 28. ledna k vidění ve Smetanových sadech na panelech před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje.