Inkubator Gallery prezentuje ukázku z tvorby architekta Zdeňka Fránka

Inkubator Gallery a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara vás srdečně zvou na výstavu "Zdeněk Fránek: Skywalk suggests the flight of a nocturnal butterfly", která je v prostoru fakulty k vidění do 25. října.

Autorem hejtmanského řetězu pro Karlovarský kraj je Petr Vogel

pátek, 11 říjen 2019 14:02

Poprvé ve své historii má Karlovarský kraj hejtmanský řetěz. Hejtmance Janě Mračkové Vildumetzové jej předal jeho autor, vedoucí ateliéru Design kovu a šperku Petr Vogel.

Ilustrátoři ze Sutnarky už podruhé vystavují v USA

středa, 09 říjen 2019 14:08

Velvyslanectví ČR ve Washingtonu jen málokomu dává prostor dvakrát po sobě, ale studentům z ateliéru Mediální a didaktická ilustrace se to podařilo.

Chimera

"Chimera" je jedinečná kolektivní výstava tchajwanských nových médií a digitálního umění kurátorů Jana Van Woensela a Yu-Chuan Tsenga. Na vernisáži, která se konala v pátek 4. října jsme měli příležitost setkat se s významnými hosty jako je Andy W. M. Tseng (ředitel Tchajpejské Ekonomické a Kulturní Kanceláře), Hung-chi Cheng, pan velvyslanec Joey Chung-I Wang (TEKK). Přítomen byl také proděkan pro tvůrčí činnost naší fakulty Arnošt Marks. Výstava je uspořádána ve dvou prostorech DOX+ v Praze.

Vynikající studenti převzali stipendia

středa, 02 říjen 2019 10:41

Celkem 36 vynikajících studentů a doktorandů Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy převzalo v úterý 1. října při slavnostním obřadu v Malém sále Měšťanské besedy stipendia rektora ZČU, Plzeňského kraje a města Plzně. Mezi oceněnými byli i tři absolventi Sutnarky.

"Mučící kostým" od studentek naší fakulty byl nominován do finále soutěže WOW

pondělí, 30 září 2019 00:00

"White Torture", tak se jmenuje kostým, který vytvořily studentky Denisa Půbalová (ateliér Multimédia) a Jenny Sternwaldová (ateliér Fashion Design) pro soutěž World of WearableArt.

CS Komiks v Galerii Ladislava Sutnara

Do 26. října můžete navštívit v Galerii Ladislava Sutnara vybranou kolekci studentských prací z posledního 4. ročníku soutěže CS.KOMIKS.17. Fotografie z vernisáže výstavy najdete na FB profilu GALERIE LADISLAVA SUTNARA. Úvodní slovo na vernisáži pronesli Jan Van Woensel, kurátor výstavy, paní Věra Staňková, členka Rotary Clubu Brno City a iniciátorka soutěže, pan Jiří Kaláb, president Rotary Clubu Brno City a paní Barbara Šalamounová, vedoucí ateliéru Komiks a ilustrace pro děti. Právě studentky ateliéru Komiks a ilustrace pro děti obsazovaly v minulých ročnících soutěže pod vedením Barbary Šalamounové tradičně první místa. Součástí vernisáže bylo slavnostní vyhlášení nového ročníku soutěže. Studenti tak mohou opět přihlašovat své komiksové příběhy na libovolné téma o rozsahu jedné až čtyř stránek A3.

Hlasování veřejnosti v soutěži Národní cena za studentský design 2019 bylo spuštěno

středa, 25 září 2019 11:49

Až do půlnoci 9. 10. 2019 může veřejnost online hlasovat v soutěži o Národní cenu za studentský design 2019.

Komponovaný večer "Radost ze svobody"

pátek, 20 září 2019 11:13

Plzeňská filharmonie, Ústav pro studium totalitních režimů a Sutnarka vás srdečně zvou na komponovaný večer, jenž bude prologem plzeňských podzimních oslav třicátého výročí Sametové revoluce a uskuteční se ve čtvrtek 17. října od 19:00 hodin na naší fakultě.

Renáta Fučíková získala Uměleckou cenu města Plzně

pátek, 20 září 2019 10:46

Město ocenilo projekt Dobrých 100, na němž s akademickou malířkou pracovali také studenti ateliéru Mediální a didaktické ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Studentka ateliéru Užitá fotografie získala ocenění na fotografickém festivalu v Korei

čtvrtek, 19 září 2019 14:17

Tereza Kropáčová, studentka třetího ročníku magisterského ateliéru Užitá fotografie, získala v konkurenci 800 fotografií ze stovky světových univerzit ocenění na Incheon Photography and Film Festival.

Na novém Pamětním místě Brány borců u Doosan Areny má podíl i Sutnarka

pondělí, 16 září 2019 14:34

Město Plzeň spolupracovalo s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara a také s fanoušky. Vznikl kruhový památník, který má začít žít vlastním životem a stát se místem pro setkávání i vzpomínání. Asistent ateliéru Multimédia Lukáš Kellner měl na starosti supervizi výtvarné části, vítězný návrh grafického zpracování je dílem studentky Terezy Kovářové z magisterského ateliéru Grafický design. Reliéfní části pak vytvořila absolventka ateliéru Socha a prostor Eliška Pánková.