Chinese Characters Poster - Series of Lectures

úterý, 22 květen 2018 14:05

Dovolujeme si Vás pozvat na cyklus přednášek, které se uskuteční 30. května v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara (LS221).

bakalářky | diplomky 2018

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara letos poprvé představí bakalářské a diplomové práce samostatně a jejich výstava bude předcházet prezentaci klauzurních a semestrálních prací. Výstava je svěžím koktejlem, v němž se mísí to nejlepší z animované a interaktivní tvorby, designu, fashion designu, keramického designu, ilustrace, grafiky, komiksu, grafického designu, užité fotografie, multimédií, knihy a tvarování papíru či sochy. Výstava je k vidění do 14. června.

Vyvrcholení - bakalářské a diplomové práce ateliéru malby

středa, 16 květen 2018 19:31

Výstava bakalářských a diplomových prací studentů ateliéru malby, vzniklých pod vedením doc. akad. mal. Aleše Ogouna, je k vidění v galerii Papírna Plzeň do 14. června.

Štěpánka Jislová a Ondřej Malina získali třetí místo v komiksové soutěži

středa, 16 květen 2018 19:16

V sobotu 12. května proběhlo v rámci veletrhu Svět knihy vyhlášení komiksové soutěže Spolu v bublinách, kterou pořádal Polský institut v Praze spolu s Českým centrem ve Varšavě. Třetí cenu se porota rozhodla udělit hned dvěma tvůrcům, studentům Sutnarky.

Ateliér kov a šperk bude vystavovat své závěrečné práce v Západočeském muzeu

Výstava bakalářských a diplomových prací ateliéru Kov a šperk, vzniklých pod vedením doc. M.A. Petra Vogela, bude slavnostně otevřena 29. května v 17 hodin v Západočeském muzeu v Plzni. Závěrečné práce budou ve stálé expozici k vidění do 17. června.

"Čínský znakový plakát" v Galerii Ladislava Sutnara

Na výstavě Chinese Characters Poster in the Czech Republic (Čínský znakový plakát v České republice) bude prezentována kolekce stovky plakátů od 80 designérů ze tří čínských oblastí – Pekingu, Macao a Tchaj-wanu. Vernisáž se uskuteční 30. května od 18 hodin.

Mázhaus plzeňské radnice zaplní návrhy zastávek

Návštěvníci plzeňské radnice mohou v prostorách mázhausu zhlédnout výstavu ZASTÁVKY PRO PLZEŇ do 30. května.

Plzeňskými rozhovory zněla slova svoboda a demokracie

pátek, 04 květen 2018 00:00

Letošní Plzeňské rozhovory, které se uskutečnily 3. května jako jedna z prvních akcí Slavností svobody, byly věnovány stému výročí česko-amerických vztahů. Sutnarka v rámci této akce připravila doprovodnou výstavu.

Pilseñ

Srdečně zveme do Galerie Ladislava Sutnara na výstavu Pilseñ, která v galerii potrvá do 26. května.

Výstava "La limite" v Galerii de l'ÉSAD v Grenoblu

Pět vybraných studentů ateliéru Užitá fotografie se spolu s profesorem Štěpánem Grygarem a Vojtěchem Aubrechtem zúčastnilo workshopu na partnerské škole École Supérieure d'Art et Design v Grenoblu.

Vernisáž výstavy "La limite" se konala 27. dubna v Galerie de l'ÉSAD, kde budou díla až do 17. května. Více informací naleznete zde

Ohlédnutí za komiksovým festivalem Fumetto

pátek, 27 duben 2018 10:17

Festival Fumetto, který se letos konal již po šestadvacáté, se během své historie vyvinul z malé regionální akce v jeden z nejvýznamnějších mezinárodních komiksových festivalů v Evropě. Dnes je jednou z předních platforem pro prezentaci umělecké formy komiksu. Tradiční výstava soutěžních prací, letos na téma Enough, se konala v prostorách luzernské Kunsthalle. Mezi výběrem pětačtyřiceti vystavených prací byl i komiks studentky Jany Vobořilové, nazvaný Friendly darkness. Porota vybírala z necelé tisícovky přihlášených.

Ateliér Užitá fotografie získal cenu Young Award

čtvrtek, 26 duben 2018 10:29

V pondělí 23. dubna proběhlo v barokním Clam-Gallasově paláci v Praze slavnostní zahájení jedenáctého ročníku přehlídky Prague Photo. Letošní zvláštní cenu pro umělce do 30 let YOUNG AWARD 2018 si odnesli studenti Sutnarky.