Průčelí zámku Valeč rozzářilo za svitu luny BRAUNARIUM

středa, 12 srpen 2020 09:35

Poslední červencový pátek po setmění byli návštěvníci Státního zámku Valeč svědky audiovizuální instalace na fasádě objektu, která vznikla přímo na místě.

Výstava CO DOKÁŽE REKLAMA? představí osobnost a tvorbu komerčního inženýra Miroslava Sutnara

Výstava CO DOKÁŽE REKLAMA?, která je v Galerii Ladislava Sutnara k vidění do 29. srpna, je prvním krokem v prezentaci osobnosti a práce komerčního inženýra Miroslava Sutnara a malým příspěvkem k mozaice dosud nezmapované historie československé reklamy.

LEVITUJÍCÍ – figurální plastika od Borise Jirků

čtvrtek, 16 červenec 2020 09:39

Od loňského června pracuje Boris Jirků na soše LEVITUJÍCÍ, která bude umístěna v Praze na Palmovce v Podvinném Mlýně. Zakázka byla na sedmimetrovou sochu v bronzu podle modelu, který zadavatel objevil v Borisově monografii DRUHÉ TŘETÍ OKO. Plastika bude mít s rukama nad hlavou a nataženýma nohama 1033 cm a osazena by měla být do konce tohoto roku.

BRAUNARIUM ZA SVITU LUNY

čtvrtek, 16 červenec 2020 09:26

Státní zámek Valeč ve spolupráci se Studiem Multilab ze Sutnarky pořádají experimentální videomapping, volně navazující na novou expozici soch Matyáše Bernarda Brauna v prostorách bývalé zámecké kovárny, kde budou také po dobu festivalu mimořádně k vidění sochy oživené projekcemi.

V blízkosti SUTNARKY vznikl největší mural art v kraji

středa, 15 červenec 2020 11:16

V předposledním červnovém týdnu byl dokončen polep industriální developerské skladištní haly, která nově vyrostla na Borských polích mezi Decathlonem a Bauhausem (před Fakultou aplikovaných věd a na dohled od naší fakulty). Autorkou grafického návrhu je Kristina Fišerová.

Výklenky klášterní zdi zdobí malby od studentky Sutnarky

úterý, 14 červenec 2020 14:18

Studentka Alice Pokorná vytvořila v barokním Poutním areálu Panny Marie Vítězné na Bílé hoře v Praze cyklus pěti nástěnných maleb na téma biblická krajina.

Virtuální výstava "Best of Klauzury léto 2020"

sobota, 04 červenec 2020 18:01

Letošní jaro bylo pro nás všechny vskutku nezapomenutelné. Pandemie nás přiměla zastavit, zamyslete se a zasáhla chod soukolí celé Země. Narušen byl i systém vzdělávání. Výuka probíhala online a již tradičně veřejností velice oblíbená výstava klauzurních a semestrálních prací všech ateliérů Sutnarky byla s ohledem na nejistou situaci a zdraví nás všech zrušena. Výběr těch nejlepších prací se přenesl do světa virtuálního, kam může veřejnost, příznivci umění či zájemci o studium na naší fakultě nahlédnout skrze webové stránky zde.

Galerie Ladislava Sutnara patří Českým hrdinkám

Ve středu 8. července se v Galerii Ladislava Sutnara konala vernisáž výstavy "České hrdinky". Výstavní projekt o emancipaci a síle něco změnit vytvořila Renáta Fučíková a studenti ateliéru Didaktické ilustrace na Sutnarce a na podzim k němu bude vydána stejnojmenná kniha, na níž se podílely Lenka Křížová a Kateřina Tučková.

Sutnarka je součástí interaktivního digitálního hřiště BLIK BLIK

čtvrtek, 02 červenec 2020 14:53

Autobusová hala v DEPO2015 se na téměř dva měsíce promění ve svět plný světelných experimentů, zvuků a imaginace. Skrze čtrnáct světelných instalací od českých i zahraničních tvůrců se dostanete na místo, kde budete součástí živých instalací, uměleckých objektů a vytvoříte si vlastní vesmír. Mezi instalacemi najdete i dvě, které pocházejí z dílny naší fakulty.

Uměleckou cenu města Plzně za rok 2019 získá absolventka Sutnarky

středa, 01 červenec 2020 10:22

Cena za mimořádný umělecký počin pro umělce do 30 let bude udělena absolventce ateliéru Užitá fotografie, výtvarnici Markétě Tiché za kurátorství výstavy Post-Generation, kolektivní výstavy nejmladší výtvarné generace, která se uskutečnila jako součást projektu ZÚROČENÍ 2019.

Magisterský ateliér grafického designu vystavuje v Nové síni

Ateliér grafického designu, magisterský stupeň vedený Kristinou Fišerovou a Rostislavem Vaňkem, srdečně zve do Galerie Nová síň v Praze na výstavu studentských prací. Vernisáž výstavy Sutnarka Graphic Works se uskutečnila ve středu 1. července od 18 hodin.

Na Valči se otevře netradiční lapidárium Braunových soch. Autory jsou studenti a pedagogové Sutnarky

pátek, 12 červen 2020 20:24

Na Státním zámku Valeč byla včera v předpremiéře představena novinářům mimořádná expozice soch Matyáše Bernarda Brauna. Autorem koncepce a garantem je vedoucí ateliéru Multimédií Jan Morávek. Na expozici se podíleli jeho studenti, studio MULTILAB.cz a vedoucí ateliéru Design nábytku a interiéru Jana Potiron. Veřejnost bude moci expozici poprvé spatřit 19. června.