Ohlédnutí za prvním týdnem ArtCampu

pondělí, 16 červenec 2018 13:56

Červenec na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara patří každoročně letní škole. Budovu fakulty zaplnili účastníci dychtiví po nových zkušenostech, ale i ti, kteří si chtějí prohloubit své znalosti a dovednosti. Stejně jako v loňském roce jsme vyzpovídali několik účastníků a také jednoho pedagoga. První týden se nesl především ve znamení stálých kurzů, které každoročně naplní své kapacity.

Sutnarka představuje laureáty Zlaté stuhy 2018

Do 27. července je v prostoru Galerie Inkubátor v budově FDULS k vidění výstava letošních laureátů ceny Zlatá stuha. V dubnu byly v pražském Centru současného umění DOX již po šestadvacáté rozdány výroční ceny nejlepším tvůrcům literatury pro děti a mládež. Návštěvníci mohou obdivovat díla všech dvanácti oceněných ve čtyřech oblastech.

Film SEA se bude promítat na festivalu HIROŠIMA 2018

úterý, 03 červenec 2018 14:36

Absolventský film Marharity Tsikhanovich SEA, se kterým úspěšně zakončila studium v ateliéru animovaná a interaktivní tvorba v loňském roce, posbíral již řadu mezinárodních ocenění a promítal se na festivalech v Mexiku, Velké Británii, Rusku, Polsku a řadě dalších. Jeho nejnovějším úspěchem je účast na mezinárodním festivalu animovaného filmu v japonské Hirošimě.

Studenti ateliéru Fashion design ohromili se svým návrhem obuvi italský Milán

středa, 27 červen 2018 10:06

Michaela Šimůnková a Adam Frk zvítězili v evropské soutěži Shake the future of the footwear sector!, jejíž finálové kolo se konalo v pondělí 25. června v italském Milánu. V konkurenci návrhářů z Portugalska, Španělska a Itálie uspěli s botami, které jakoby plavou na objemné třídílné podrážce.

Tàssies: Three books in the wall (A reading experience)

Srdečně zveme do Galerie Ladislava Sutnara, která představí knižní ilustrace Josepa Antoniho Tàssiese. Výstavní prostory zaplní ukázky ilustrací z knih The lost Child, Stolen Names a If. Vernisáž se uskuteční ve středu 27. června od 18:00 hodin.

Film absolventa Matouše Valcháře zaujal francouzské Annecy

čtvrtek, 21 červen 2018 20:09

Druhý červnový týden se na pobřeží Lac d'Annecy konal mezinárodní filmový festival zaměřený na animované filmy. Souběžně s festivalem probíhal filmový trh MIFA (Marché International du Film d'Animation), podle pořadatelů největší akce v oblasti animace na světě. Film Matouše Valcháře O tom co potom (After) byl jako jediný z České republiky uveden v sekci Graduation Films in Competition.

Pohádkovou inscenaci doplnily kostýmy od studentky FDULS

úterý, 19 červen 2018 22:47

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla jako předposlední premiéru v sezoně uvedlo v sobotu 16. června muzikálovou pohádku Co takhle svatba, princi? Divadelní adaptace známé hudební pohádky se ujali mladí členové muzikálového souboru, kostýmy navrhla studentka a čerstvá absolventka ateliéru fashion design Andrea Pavlovičová.

KLAUZURY léto 2018

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara srdečně zve na výstavu klauzurních prací a semestrálních projektů vzniklých v letním semestru akademického roku 2017/2018. V budově fakulty bude do 28. června ke zhlédnutí výběr prací všech ateliérů více než šesti set studentů.

Richard Saul Wurman převzal Cenu Ladislava Sutnara

středa, 13 červen 2018 11:05

Richard Saul Wurman, průkopník tzv. „informační architektury", převzal v úterý 12. června Cenu Ladislava Sutnara. Prestižní ocenění obdržel v Petákově sále plzeňské radnice z rukou děkana fakulty Josefa Mištery a za přítomnosti poslance a prvního náměstka primátora Martina Baxy.

Bakalářská práce bodovala v soutěži Česká hra roku 2017

středa, 13 červen 2018 10:54

Vítězem v kategorii nejlepší vizuální stránka se stala počítačová hra Under Leaves, kterou loni jako svoji bakalářskou práci vytvořila studentka ateliéru animovaná a interaktivní tvorba Barbora Podhorská.

Chorvatské bienále kresby ovládli studenti ilustrace

úterý, 12 červen 2018 00:00

Studenti ateliéru Mediální a didaktické ilustrace získali zvláštní cenu na sedmém ročníku bienále ilustrace v Záhřebu. Odborná asistentka ateliéru Renáta Fučíková si za své černočerné proškrabované kresby, Praha v srdci a Franz Kafka, odnesla Grand Prix.

Richard Saul Wurman: zakladatel TED.com na FDULS

středa, 06 červen 2018 14:55

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara hostila Richarda Saula Wurmana, průkopníka tzv. „informační architektury". Člověka schopného mimořádně hlubokého teoretického uvažování, ale současně také praktického tvůrce vizuálních systémů a grafického designu.