Druhý život aneb příběhy 25 lidí ve fotografiích Iren Stehli

Srdečně zveme 25. září do Galerie Ladislava Sutnara, kde se od 17:00 hodin uskuteční komentovaná prohlídka výstavy s fotografkou Iren Stehli. Výstava je unikátním putovním projektem, který připravilo Švýcarské velvyslanectví v České republice u příležitosti 50. výročí pražského jara 1968 a 100. výročí založení Československa. Umělkyně na portrétních fotografiích prezentuje pohled na téma migrace skrze osudy Čechů a Slováků, kteří po roce 1968 opustili Československo a za svůj nový domov si zvolili Švýcarsko.

Šperky vzniklé na FDULS jsou vystaveny v galerii Marzee

středa, 05 září 2018 14:21

Absolventky ateliéru kov a šperk prezentují své závěrečné práce na výstavě International Graduation Show v nizozemské galerii Marzee.

Komponovaný večer připomene na FDULS rok 1938

pátek, 31 srpen 2018 13:53

U příležitosti dalšího z osmičkových výročí připravila Plzeňská filharmonie ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a naší fakultou koncert, na němž zazní kompozice, v nichž skladatelé reagovali na ohrožení Československa ze strany nacistického Německa.

Sutnarka vyhlašuje 13. ročník výtvarné soutěže pro středoškoláky

středa, 29 srpen 2018 13:44

Tématem letošního ročníku výtvarné soutěže je IDENTITA.

Na Sutnarce zasedne mezinárodní porota soutěže o Národní cenu za studentský design 2018

středa, 29 srpen 2018 10:13

Členové mezinárodní poroty budou hodnotit nominované práce ve čtvrtek 6. září.

Kniha Sutnar Shapes získala prestižní designové ocenění Red Dot

úterý, 28 srpen 2018 10:46

Studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU se inspirovali Sutnarovým dílem a vznikla kniha Sutnar Shapes, která má teď na kontě významné designové ocenění Red Dot. Publikace vyšla vloni na podzim a za její koncepcí a grafickou úpravou stojí vedoucí ateliéru grafický design Kristýna Fišerová.

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara vydala publikaci Pilseñ

pondělí, 27 srpen 2018 00:00

Projekt Pilseñ byl realizován pod vedením Renáty Fučíkové, odborné asistentky ateliéru Mediální a didaktické ilustrace.

František Pelikán & studenti

Výstava k nedožitým 70. narozeninám pedagoga a designéra Františka Pelikána je k vidění v Galerii Ladislava Sutnara do 15. září.

Baví mě vymýšlení příběhů, říká studentka Sutnarky, která ilustrovala Hochy od Bobří řeky

sobota, 18 srpen 2018 21:57

Celé loňské léto pracovala Ester Kuchynková, studentka druhého ročníku magisterského stupně, na ilustracích Hochů od Bobří řeky. Nové vydání legendární knihy Jaroslava Foglara vyjde v září a pro pětadvacetiletou rodačku z Prahy znamená její zatím nejprestižnější práci. Jen nerada mluví o tom, že je první ženou, která ilustrovala Foglara. Ostatně už dříve vytvořila jeden krátký příběh Rychlých šípů.

Závěrečná party letních škol se vydařila

úterý, 31 červenec 2018 00:00

Předposlední den letních škol, které Západočeská univerzita hostila od 9. do 27. července, se konala závěrečné párty. Dějištěm akce u Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara se stal takzvaný zikkurat.

Jaký byl druhý týden ArtCampu

pátek, 27 červenec 2018 09:54

Na programu druhého týdne jsme měli kurzy architektury, designu módních doplňků, designu, digitální fotografie, digitální malby, figurální kresby, malby, nových médií, nového cirkusu, serigrafie a arts managementu.

Špička ledovce 2018

Srdečně zveme na výstavu Špička ledovce, která je tradičním výběrem nejlepších bakalářských a diplomových prací studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Výstava je v Galerii Ladislava Sutnara k vidění do 18. srpna. Všechny práce jsou oceněné Cenou děkana za diplomovou práci a Čestným uznáním děkana v případě bakalářských prací, a to pro svou originální myšlenku a vynikající zpracování.