Renáta Fučíková je nominována na Uměleckou cenu města Plzně

středa, 22 květen 2019 11:03

Návrh na prestižní ocenění umělců a mecenášů schválili v pondělí 20. května radní města Plzně. SUTNARKA bodovala i vloni.

Už jste hlasovali? Fakulta roku 2019

Zúčastněte se prestižního studentského a absolventského hodnocení fakult a soukromých vysokých škol Fakulta roku.

Národní cena za studentský design 2019 vyhlášena!

pondělí, 20 květen 2019 09:06

Design Cabinet CZ, z. s., Nadace SUTNAR - NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH a kreativní prostor a inkubátor DEPO2015 vypisují 29. ročník soutěže o Národní cenu za studentský design.

Petr Janda: Architektura a umění

pondělí, 13 květen 2019 12:12

Ve čtvrtek 16. května se konala v tomto semestru poslední přednáška z cyklu, jehož cílem je představit architektonickou myšlenkovou strukturu v zrcadlech jiných umění.

FOTOKA: Mladá fotografie z Plzně a Regensburgu

Do 30. května je v prostoru Inkubator Gallery v budově fakulty k vidění výstava FOTOKA: Mladá fotografie z Plzně a Regensburgu.

Student Designu navrhl budku pro netopýry

pátek, 03 květen 2019 09:50

Originalitu a ohleduplnost k přírodě prokázal student SUTNARKY Tomáš Starý při zpracování ateliérové práce, jejíž zadání znělo „les". Ze širokého spektra možných předmětů se student 2. ročníku magisterského studijního oboru Design po rešerši přiklonil k návrhu netopýří budky, tedy objektu sloužícímu k ochraně netopýrů.

Výstava Shapes

Až do 8. června 2019 je možné navštívit v Galerii Ladislava Sutnara kolektivní výstava Shapes. V rámci výstavy se uskuteční 31. května od 18.30 do 23:00 hodin. Plzeňská muzejní noc. Program akce hledejte v události zde.

Přednáška Davida Vávry: Běžet s domy. Běžet s materiály.

pátek, 26 duben 2019 10:00

SUTNARKA přivítala v pondělí 29. dubna 2019 architekta, spisovatele a herce Davida Vávru.

Sutnarka vystavovala na Bologna Children's Book Fair 2019

V italské Boloni se konal od 1. do 4. dubna již 56. ročník mezinárodního veletrhu dětské knihy – světoznámý a jediný svého druhu Bologna Children's Book Fair 2019. Svou produkci představily v rámci samostatné expozice i naše tři ateliéry ilustrace.

Grafiky roku 2018 zaplnily Galerii Ladislava Sutnara

Nadace Hollar, Galerie Ladislava Sutnara, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara a nadace SUTNAR jsou hlavními organizátory unikátní výstavy Grafika roku, která je do 27. dubna k vidění v Galerii Ladislava Sutnara.

Filmaři animují, animátoři filmují

středa, 27 březen 2019 18:32

Středověk žít a zažít – s trochou nadsázky bychom takto mohli shrnout podstatu spolupráce mezi našimi studenty ateliéru animovaná a interaktivní tvorba a německými studenty mediálních studií (OTH Amberg) ve společném projektu, kde jde o rozvoj filmové a animované tvorby či spíše jejich vzájemnou ochutnávku, a práci na společném dílu v mezinárodních týmech. To vše na pozadí romantických kulis Historického parku Bärnau – Tachov.

Přednáška Jerryho Kozy: Mezi architekturou a designem

středa, 20 březen 2019 14:29

V úterý 26. března se v Multilabu v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara konala přednáška "Jerry Koza: Mezi architekturou a designem". Její záznam můžete sledovat na FB profilu fakulty zde.