GRAFIKA ROKU 2017 A 23. CENA VLADIMÍRA BOUDNÍKA

Nadace Hollar letos poprvé posouvá výstavu Grafika roku 2017 a Cena Vl. Boudníka z tradičních prostor Clam-Gallasova paláce v Praze na půdu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Na vernisáži, která se konala 17. dubna, byla za Nadaci Hollar přítomna Kateřina Obozněnková.

Ateliér komiks a ilustrace pro děti vystavuje ve švýcarském Luzernu

Prostory Heubühne Hinter Musegg, které se nacházejí za hradbami historického centra města Luzern, hostily ve středu 4. dubna vernisáž výstavy „Czech comic from Pilsen". Ta představila práce studentů a studentek ateliéru komiks a ilustrace pro děti.

New Pictures from Iran

Galerii Ladislava Sutnara zaplní současná íránská ilustrace. Ve výběru téměř čtyř desítek prací defilují nejlepší íránští ilustrátoři, kteří získali prestižní ocenění v Bologni, Japonsku a na BIB Bratislava, a jsou uznáváni po celém světě. Mezi nimi například Hoda Haddadi, Ali-Reza Goldouzian, Amir Shabanipour či Ali Boozari, který je zároveň kurátorem této výstavy. Ta byla již uvedena v Dánsku, Švédsku a naposledy v Polsku.

Loutkový film absolventa Matouše Valcháře se bude promítat na festivalu v Annecy

čtvrtek, 29 březen 2018 14:59

Letos poprvé se představí ateliér animovaná a interaktivní tvorba skrze bakalářský film absolventa Matouše Valcháře „O tom co potom" na slavném Mezinárodním festivalu animovaného filmu ve francouzském Annecy.

Sutnarka navazuje spolupráci s tchajwanskými univerzitami

úterý, 27 březen 2018 20:25

Proděkani Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Vojtěch Aubrecht a Tomáš Chochole navštívili předposlední březnový týden Tchaj-wan.

Studentky ateliéru kov a šperk vystavovaly na mnichovském Talente

čtvrtek, 22 březen 2018 09:17

Talente je každoroční výběrová mezinárodní soutěž nových talentů v oblasti užitého umění s tradicí už od roku 1980. Soutěže se může každý umělec účastnit pouze jednou, věková hranice je 35 let.

Prestižní ocenění HDS/L JUNIOR AWARD 2018 získal student Sutnarky

úterý, 20 březen 2018 12:12

Adam Frk, student prvního ročníku magisterského stupně oboru Fashion design, získal hlavní ocenění v HDS / L Junior Award 2018, které uděluje Bundesverband der Schuh- und Lederwarenindustrie.

2296 KILO Komiksů, ILustrací, Objektů

V úterý 27. března se uskutečnila v historické budově Poštovního muzea v Praze vernisáž výstavy „2296 KILO – Komiksů, ILustrací, Objektů", která představuje výběr prací studentek a studentů ateliéru Komiks a ilustrace pro děti.

Výstava ve Smetanových sadech připomíná veřejnosti Ladislava Sutnara

Do 29. března je v prostoru před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje k vidění výstava 120 let Sutnar, která byla slavnostně otevřena 8. března.

PiLSEN SURPRiSE aneb NAPooL KAPooR

úterý, 06 březen 2018 16:13

Nejdražší plastiku v Plzni sbalil neznámý vandal. Dne 2. 3. 2018 byla znehodnocena mimořádně cenná plastika v Plzni, populární vejce.

Nominace v soutěži Fumetto pro Janu Vobořilovou

pátek, 02 březen 2018 09:18

Komiks "Friendly darkness" od studentky Ilustrace Jany Vobořilové byl nominován z téměř tisícovky zaslaných prací mezi 45 nejlepších v mezinárodní soutěži Fumetto. Na stejnojmenném švýcarském festivalu se bude letos prezentovat nejen její komiks, ale i ateliér Komiks a ilustrace pro děti. Jana Vobořilová s českou verzí svého komiksu již získala druhé místo v soutěži CS.KOMIKS.17.

„Čelem k masám?“ aneb jaké bylo tvůrčí ohlédnutí za únorem 1948 na Sutnarce

středa, 28 únor 2018 00:00

„V této chvíli je před námi přímý přenos velmi zvláštního koncertu. Jeho autoři soudí, že jde o projekt, který je v České republice naprosto ojedinělý. Nestává se totiž, aby symfonický orchestr připravil speciální dramaturgii k politickému výročí událostí, na které se vzpomíná vlastně nerado, a aby vedle hudební části přímo počítal s výklady a s rozhovory. Ale právě to nás dnes čeká", těmito slovy zahájil moderátor Pavel Ryjáček unikátní koncert, který se konal dne 27. února v prostorách Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Koncert, na němž se podílela Plzeňská filharmonie, Sutnarka a Ústav pro studium totalitních režimů, živě přenášel Český rozhlas 3 Vltava.