Výstava Integrated Photography a Fotografické sympozium

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara a Galerie Ladislava Sutnara vás srdečně zvou na vernisáž výstavy Integrated Photography, která se uskuteční ve středu 11. prosince od 18 hodin.

Inkubator Gallery interaktivně představí publikaci "Ladislava Sutnar - Doprava: příští půlstoletí (1951–2000)"

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy "Ladislav Sutnar, Doprava: příští půlstoletí (1951 - 2000)", která bude v Inkubator Gallery slavnostně otevřena ve čtvrtek 5. prosince od 16 hodin.

The World of Tomorrow v Jeruzalémě

Výstava prezentující život a odkaz Ladislava Sutnara bude do konce tohoto roku k vidění v izraelské Cinematheque Jerusalem.

Dlouho hýčkaná a obletovaná kniha pro děti je na světě

čtvrtek, 28 listopad 2019 10:22

V nakladatelství originálních a autorských knih pro děti Běžíliška vyjdou koncem listopadu veselé příběhy dvou chlapců, kniha Kařut a Řabach, kterou svými ilustracemi doplnila vedoucí ateliéru Komiks a ilustrace pro děti, docentka Barbara Šalamounová.

Vedení univerzity a fakulty jednalo o spolupráci s univerzitami na Tchaj-wanu

středa, 27 listopad 2019 00:00

Prorektor pro vědu a výzkum Luděk Hynčík, poradce rektora Jan Musil a proděkan Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Arnošt Marks se od 18. do 20. listopadu zúčastnili mise na Tchaj-wan, kde jednali o spolupráci se třemi univerzitami.

Přednáška Ondřeje Lipenského: Architektura filmového prostoru

úterý, 26 listopad 2019 09:12

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Vás zve na přednášku z cyklu, jehož cílem je představit architektonickou myšlenkovou strukturu v zrcadlech jiných umění. Tentokrát o architektuře a filmu pohovoří ve čtvrtek 28. 11 od 14:30 hodin Ondřej Lipenský.

Noir film „Noctuelle“ uspěl v Noci filmových nadějí

pondělí, 25 listopad 2019 14:31

Absolvent ateliéru Animovaná a interaktivní tvorba Martin Pertlíček uspěl se svým krátkometrážním loutkovým filmem Noctuelle v soutěži amatérských filmařů "Noc filmových nadějí", která je autorským projektem televize Nova a TV Markíza.

Divadelní inscenace POSLEDNÍ KŠEFT na Sutnarce

úterý, 19 listopad 2019 08:39

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni Vás srdečně zve na koprodukční inscenaci činohry DJKT Plzeň a Činoherního studia Ústí nad Labem "Poslední kšeft". Divadelní představení se uskuteční ve čtvrtek 19. prosince 2019 od 19 hodin v budově Sutnarky. Vstup na akci je pro studenty a zaměstnance fakulty zdarma!

Galerie Českých center připravila výstavní projekt "Svoboda". Podíleli se na něm studenti grafického designu

Ve středu 13. listopadu byla v Galerii Českých center slavnostně otevřena výstava Svoboda: "Pohled mladé generace".

Národní cenu za studentský design 2019 *GRAND získal absolvent Sutnarky

pátek, 15 listopad 2019 15:27

Jaroslav Prchal, absolvent ateliéru Design, získal hlavní ocenění v soutěži za návrh domácího zabezpečovacího systému Beep. Získal za něj také Cenu ředitele Národního technického muzea, podle něhož "autor v souladu se svým záměrem povýšil drobný, neokázalý, ryze technický a účelový předmět na ucelený soubor dokonale zpracovaných, přitom navýsost estetických prvků..." Práce vznikla pod vedením doc. Zdeňka Veverky. Vyjádření mezinárodní poroty naleznete zde.

Pět významných uměleckých osobností získalo Cenu Ladislava Sutnara

středa, 13 listopad 2019 10:59

Děkan Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni Josef Mištera předal v úterý 12. listopadu v Malém sále Měšťanské besedy Ceny Ladislava Sutnara jejich letošním laureátům. Oceněno bylo pět významných uměleckých osobností z Česka, Finska a USA.

Václav Šlajch získal Plaketu zlatého pera

pondělí, 11 listopad 2019 00:00

Vedoucí ateliéru Mediální a didaktická ilustrace II. Václav Šlajch získal na jubilejním 50. ročníku bienále ilustrace Golden pen of Belgrade ocenění za ilustrace ke knize Kletba prince Fabrise, kterou vydalo nakladatelství Albatros v roce 2018. Vernisáž výstavy a předávací ceremoniál se konal 7. listopadu v prostorách Rezidence princezny Ljubice v Bělehradu.