Dvě největší letní školy ZČU se rozloučily koncertem

úterý, 30 červenec 2019 11:40

Mezinárodní letní jazykovou školu a ArtCamp ukončila ve čtvrtek 25. července závěrečná party plná hudby a tance.

V zaniklé osadě Bügellohe vlaje plachta hnaná větrem osudu

pondělí, 29 červenec 2019 15:03

Od země k zemi prorůstají od roku 2018 land-artová díla vytvořená v rámci česko-bavorského přeshraničního projektu. V loňském roce studenti sochařského ateliéru na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara pod vedením profesora Jiřího Beránka rozšířili land-artovou stezku souborem objektů „Už není kam" v okolí hradu Klenová, další čtyři díla na Klenové vznikla v rámci česko-německého sochařského sympozia. V letošním roce se sochařské sympozium konalo na německé straně ve městě Vilseck, kde tvorba probíhala podél řeky Vils.

Ateliér Multimédií spolupracuje s OTH Amberg-Weiden

pátek, 26 červenec 2019 00:00

Červnové Setkání studentů ateliéru Multimédií spolu se studenty z Ostbayerische Technische Hochschule (OTH) Amberg - Weiden na německé půdě se stalo pomyslným startovním výstřelem pro speciální projekt u příležitosti 25. výročí OTH. Pro „Noc vědy" 25. října 2019 je ve večerních hodinách na budovu weidenské posluchárny naplánována videoprojekce, která bude interaktivně spolupracovat s publikem. Na realizaci budou v následujících měsících spolupracovat studentky a studenti Fakulty elektrotechniky, médií a informatiky a plzeňské Sutnarky (Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, ZČU v Plzni).

Závěrečná party letních škol

čtvrtek, 25 červenec 2019 14:24

Srdečně zveme na závěrečnou party letních škol, která se uskuteční 25. července od 18:30 hodin na zikkuratu v blízkosti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Vernisáž landartového projektu PRORŮSTÁNÍ - OD ZEMĚ K ZEMI

pátek, 19 červenec 2019 12:47

Přijměte pozvání na již druhou vernisáž projektu Prorůstání – od země k zemi, tentokráte na německé straně - v nedalekém Schönsee - v zaniklé osadě Bügellohe. Vernisáž se uskuteční v úterý 23. 7. 2019 od 16 hod. Využijte možnosti procházky krajinou a zúčastněte se podnětného setkání mezi Bavorskem a Českem!

Na univerzitě odstartovaly letní školy

pátek, 12 červenec 2019 00:00

Dvě největší a nejstarší letní školy odstartovaly v pondělí ráno na Západočeské univerzitě v Plzni.

Punctum: Ni Zhiqi

Do 13. července byla v Galerii Ladislava Sutnara k vidění výstava Punctum: Ni Zhiqi. Komentovaná prohlídka za účasti umělce se konala ve středu 10. července. Během následujících měsíců bude v galerii probíhat rekonstrukce. Galerie bude pro veřejnost opět otevřena v září.

Přednáška profesora Tzu-Ping Lina

středa, 03 červenec 2019 19:13

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni Vás srdečně zve v pondělí 15. července 2019 v 16:30 hodin na přednášku Sustainable and Responsible Design for Future City profesora Tzu-Ping Lina, PhD (Architect Distinguished Professor, Department of Architecture Chief Sustainability Officer, College of Planning and Design National Cheng Kung University), Tainan City, Taiwan.

Národní cena za studentský design 2019 - instrukce pro přihlášené

středa, 03 červenec 2019 13:36

Všem účastníkům soutěže o Národní cenu za studentský design 2019 (jednotlivým studenům i školám) bude během prvních čtrnácti červencových dnů zasláno registrační číslo, pod nímž budou jejich práce soutěžit. Současně obdrží fakturu na zaplacení registračního poplatku. Číslo faktury se bude shodovat s registračním číslem.

ArtCamp 2019

úterý, 02 červenec 2019 00:00

Od pondělí 8. července se bude na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara konat už patnáctý ročník mezinárodní letní školy umění ArtCamp.

SUTNARKA vystavuje u voršilek

Do 13. července je v pražské Galerii Nová síň k vidění skupinová výstava Svět zítřka / The World of Tomorow. Výstava spojuje originální uměleckou tvorbu vlivného českého designera a umělce Ladislava Sutnara (1897–1976) s dílem výjimečných talentů z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Kardinál Josef Beran očima mladých ilustrátorů

Ve čtvrtek 20. června se u příležitosti slavnosti Těla a krve Páně (Boží Tělo) v dominikánském kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskovo náměstí v Plzni se konala vernisáž výstavy prací ilustrátorů. Úvodní slovo pronesl biskup Tomáš Holub a následně proběhla mše svatá.