Nový design masážního stroje Rolletic Original pochází z FDU

středa, 07 květen 2014 14:36

Výsledkem spolupráce designérů z FDU a společnosti Beauty Systems je nový design přístroje Rolletic Original, který firma právě zavádí do prodeje.

Projekt vývoje nového designu masážního přístroje pro společnost Beauty Systems je jedním z projektů spolupráce s praxí, které dávají studentům FDU možnost podílet se na realizaci skutečných zadání od podniků a získat tak praktické zkušenosti z celého procesu takové spolupráce - od prvotního zdání, přes tvorbu modelu a prototypu, až po realizaci.

Vítězný návrh nového designu třetí generace masážního stroje Rolletic Original vzešel ze soutěže mezi třicítkou mladých designérů naší školy. Firma si vybírala z prací šesti finalistů a nejvíce ji zaujal moderní a funkční design od Vlastimila Šenkýře.

Společnost Beauty Systems o novém přístroji Rolletic Original 2014:

Jedná se o zcela nový model tohoto populárního masážního stroje, který má na světovém trhu více než patnáctiletou tradici. Na základě reálných zkušeností z praxe se po celou dobu neustále inovovala jeho funkce a vlastnosti tak, aby procedura dosáhla maximální účinnosti a aby byl Rolletic zároveň co nejméně poruchový. Obojí se podařilo. Rolletic Original vykazuje jednu z nejnižších poruchovostí mezi estetickými stroji na trhu (pod 1%) a jeho efekty na lidský organizmus si už vyzkoušeli uživatelé prakticky po celém světě, vč. USA, Ruska, Austrálie a samozřejmě mnoha zemí Evropy. Používá se v estetice, zdravotnictví, sportu a v některých zemích stále častěji i v péči o seniory.

Nový model má v první řadě nový vzhled a velmi moderní funkční design s důrazem na zachování všech technických předností předchozích variant. Vznikl na základě soutěže mladých designérů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni - autorem vítězného návrhu designu je Vlastimil Šenkýř. Po téměř dvou letech práce se původní idea změnila nejdříve v model, následně prototyp a posléze v sériově vyráběný stroj, který je k dispozici zákazníkům ve všech barevných a funkčních kombinacích, jako předchozí varianty. V budoucnu se plánuje ještě další rozšíření portfolia barev. Nový model je také osazen výkonnějším elektromotorem, který zároveň zajišťuje i tišší chod.

Naposledy změněno středa, 07 květen 2014 17:33