artcamp / obecné informace

artcamp / mezinárodní letní škola umění

ArtCamp 2016 se uskuteční v termínu 11. - 29. 7. 2016.

Registrace do kurzů 2016 byly ukončeny.

Připojte se k ArtCampu na Facebooku, kde můžete sledovat aktuální dění a prohlédnout si videa a fotografie z minulých ročníků.

facebook logo

Články, rozhovory a postřehy z průběhu letní školy si můžete přečíst na novém blogu ArtCampu:

www.artcamp-pilsen.blogspot.cz

Využijte jedinečnou příležitost, jak strávit až tři týdny v mezinárodním a multikulturním prostředí a přitom získat či prohloubit své praktické zkušenosti v řadě uměleckých oborů.

Kurzy jsou vhodné nejen jako příprava na přijímací řízení na umělecky zaměřené vysoké školy, ale také pro širokou veřejnost se zájmem o umění (spodní věková hranice 15 let - student SŠ).

Úspěšní absolventi kurzů získají osvědčení o absolvování.

Vedle práce v ateliérech i mimo ně Vás čeká program pro volný čas, sportovní aktivity, návštěvy muzeí a galerií, výstavy a přednášky.

artcamp

Mezinárodní letní škola umění ArtCamp dává už od roku 2005 českým i zahraničním příznivcům umění možnost strávit část léta v kreativním a inspirativním prostředí, objevit či rozvinout svůj talent, potkat zajímavé české i zahraniční umělecké osobnosti a připravit se k přijímacím zkouškám na umělecké vysoké školy.

V kurzech vedených pedagogy Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara i hostujícími českými a zahraničními lektory se setkávají a společně tvoří účastníci různých věkových skupin, národností i zaměření. Výuka probíhá v ateliérech Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara i v plenéru, a to zpravidla v českém a anglickém jazyce. Kurzy jsou vhodné jak pro širokou veřejnost od začátečníků po pokročilé, tak pro stávající i budoucí studenty uměleckých oborů.

Zájemci si mohou vybírat z pestré nabídky kurzů a dle svého zájmu a zaměření si sami zvolí vhodnou kombinaci kurzů a délku svého letního studia na FDU. Mezi nejoblíbenější patří každoročně přípravné kurzy k talentovým přijímacím zkouškám na vysoké školy (např. Figurální kresba, Ilustrace, Fashion design nebo Design). Stejně populární jsou i fotografické kurzy a v dnešní době velmi žádané kurzy zaměřené na grafický design, práci s programy umožňujícími 3D modelování, design interiéru nebo tvorbu šperku. V nabídce nechybí ani tradiční výtvarné techniky jako je kresba, malba či knižní vazba apod.

odkazy