artcamp / další informace

program pro volný čas

Pro účastníky ArtCampu bude připraven bohatý program pro volný čas včetně sportovních a kulturních aktivit, výletů do zajímavých míst v regionu, návštěv muzeí a galerií apod. V případě zájmu se uskuteční i víkendové výlety do Prahy spojené s prohlídkou vybraných galerií a muzeí.

Čekají nás večery ve formátu PechaKucha, kde se představí hostující umělci letní školy ArtCamp, večery s promítáním studentských filmů, přednášky, návštěvy výstav a mnoho dalšího.

Plzeň v letním období navíc nabízí zajímavý kulturní program. Sportovní vyžití zajistí plzeňské sportovních areály, plavecké bazény, parky či fitness centra.

Nezapomeňte s sebou přinést svou studentskou kartu ISIC, která Vám v řadě památek, muzeí i galerií umožní využít studentskou slevu.

výlety a exkurze

Účastníci ArtCampu se mohou zúčastnit i výletů a exkurzí pořádaných ve spolupráci s Mezinárodní letní jazykovu školou (MLJŠ), která se na ZČU koná ve stejnou dobu.

Na tyto výlety se můžete přihlásit během letní školy na recepci umístěné ve vestibulu budovy Univerzitní 22 v univerzitním areálu.

užitečné odkazy

cestování po plzni

mhd v plzni

Legitimace pro účastníky letní školy umění ArtCamp

Podrobné informace o systému městské hromadné dopravy v Plzni a tarifech najdete zde.

Legitimace na městskou hromadnou dopravu je nejlevnějším způsobem dopravy po Plzni. Doporučujeme účastníkům naší letní školy, zejména těm v plenérových kurzech, aby si tuto legitimaci na dobu svého pobytu v Plzni pořídili, jelikož jim umožní neomezené cestování plzeňskými tramvajemi, autobusy i trolejbusy.

cena legitimace

zlevněná (věk do 25 let včetně v době účasti na ArtCampu) / 141 Kč / 6 EUR
plnocenná (věk 26 a více v době účasti na ArtCampu) / 282 Kč / 12 EUR

V případě hudebních kurzů, kdy je trvání kurzu a tím i platnost legitimace delší, je cena zlevněné legitimace 163 Kč / 7 EUR a plnocenné legitimace 326 Kč / 14 EUR

Platnost legitimace odpovídá termínům pro ubytování, tzn. pro každý týden letní školy vždy neděle před zahájením kurzu až sobota po skončení kurzu. V případě hudebních kurzů od pátku před zahájením kurzu do soboty po skončení kurzu.

Platba za legitimaci na plzeňskou MHD proběhne předem společně s úhradou kurzovného a ubytování. Legitimaci obdržíte po příjezdu do místa ubytování, případně ve škole v den zahájení kurzu (tzn. do té doby je nutné používat jednorázové jízdenky zakoupené v trafice nebo ve vozech MHD u řidiče). Fotografie není potřeba, společně s legitimací budete při kontrole předkládat občanský průkaz. Pokud máte zájem o vystavení této legitimace na dobu Vašeho pobytu v Plzni, uveďte to v registračním formuláři.

Pozor: Pozdější přiobjednávky legitimací MHD nebudou realizovány!

Další možností je zakoupení jednorázových jízdenek v trafikách (plnocenná jízdenka 18 Kč), případně přímo od řidiče (30 Kč).

Přímo ve vozech MHD si můžete kupovat přestupní jízdenky prostřednictvím předplacené karty, tzv. Plzeňské jízdenky.

Rovněž je možné zakoupit přestupní jízdenku formou SMS (platnost 35 min. za 20 Kč, 65 min. za 38 Kč nebo 24 hod. za 70 Kč).