navazující magisterské studijní obory

2 leté magisterské studium, absolvent získá titul MgA., prezenční forma studia.
Studijní programy akreditované v českém jazyce:

Audiovize

obor Animace

Design a užitá tvorba

Grafický design a ilustrace
obor Didaktická ilustrace
obor Grafický design a digitální média
obor Grafický design a vizuální komunikace
obor Komiks a ilustrace pro děti

Výtvarná umění

Navazující magisterské studium je dvouleté, nutnou podmínkou pro podání přihlášky na toto studium je předchozí absolvování minimálně bakalářského studia.

V průběhu studia musí student získat minimálně 120 kreditů při dodržení předepsané skladby předmětů dané studijním plánem (tzn. v rámci plnění jednotlivých bloků studijního plánu absolvovat všechny A = povinné předměty, získat stanovený počet kreditů z B = povinně volitelných předmětů a dále získat potřebný počet kreditů z C = výběrových volitelných předmětů).

Studium je zakončeno státní závěrečnou zkouškou, jejíž součástí je mj. i obhajoba studentem vypracované diplomové práce.

Struktura magisterského navazujícího studia je velmi podobná struktuře výuky na tradičních výtvarných školách - cca 2/3 objemu kreditů obsahuje výuka hlavního předmětu (ateliéru) a pouze zbylá třetina volitelných předmětů je k dispozici pro individuální doplnění nebo prohloubení kvalifikace či dovedností studenta. Magisterský stupeň již počítá s dostatečnou zralostí studenta, jenž plánuje svůj umělecký růst. Proto jsou volitelné předměty nabízeny ve většině případů bez přiřazování a doporučování do určitého konkrétního semestru studia.

Forma studia je prezenční.

Standardní doba studia - 2 roky, maximální doba studia v daném navazujícím magisterském studijním programu - 4 let. Přerušení studia je možné maximálně na 1 rok (do doby studia se nezapočítává, student v době přerušení studia nemá statut studenta).