navazující magisterské studijní obory

3 leté magisterské studium, absolvent získá titul MgA., prezenční forma studia.
Studijní programy akreditované v českém jazyce:

studijní program N8206
výtvarná umění
specializace intermédia
specializace užitá fotografie

obor sochařství
specializace socha a prostor
specializace keramika

studijní program N8208

design
obor design
obor ilustrace a grafický design
specializace ilustrace
specializace grafický design
specializace malba

Navazující magisterské studium je tříleté, nutnou podmínkou pro podání přihlášky na toto studium je předchozí absolvování minimálně bakalářského studia.

V průběhu studia musí student získat minimálně 180 kreditů při dodržení předepsané skladby předmětů dané studijním plánem (tzn. v rámci plnění jednotlivých bloků studijního plánu absolvovat všechny A = povinné předměty, získat stanovený počet kreditů z B = povinně volitelných předmětů a dále získat potřebný počet kreditů z C = výběrových volitelných předmětů).

Studium je zakončeno státní závěrečnou zkouškou, jejíž součástí je mj. i obhajoba studentem vypracované diplomové práce.

Struktura magisterského navazujícího studia je velmi podobná struktuře výuky na tradičních výtvarných školách - cca 2/3 objemu kreditů obsahuje výuka hlavního předmětu (ateliéru) a pouze zbylá třetina volitelných předmětů je k dispozici pro individuální doplnění nebo prohloubení kvalifikace či dovedností studenta. Magisterský stupeň již počítá s dostatečnou zralostí studenta, jenž plánuje svůj umělecký růst. Proto jsou volitelné předměty nabízeny ve většině případů bez přiřazování a doporučování do určitého konkrétního semestru studia.

Forma studia je prezenční.

Standardní doba studia - 3 roky, maximální doba studia v daném navazujícím magisterském studijním programu - 4,5 roku. Přerušení studia je možné maximálně na 1 rok (do doby studia se nezapočítává, student v době přerušení studia nemá statut studenta).