obor

konzultační hodiny / *.DOC

informace k přijímacímu řízení

o ateliéru

Historie Evropy, Karel a rytíři, Keltské pohádky, Vyprávění ze Starého i Nového zákona. V Čechách snad nežije nikdo, kdo by neznal skvělou ilustrátorku knih pro děti i dospělé, Renátu Fučíkovou. Se svými studenty pracuje vesměs na tematicky ucelených projektech. Zabývají se tématy velkých historických událostí, i aktuálními příběhy, které se tak či onak týkají malé země v srdci Evropy. Česká zima nás propagovala na olympiádě v Koreji. Pilseñ propojila Čechy a Chicago. A Dobrých sto rekapituluje naši historii např. ve Washingtonu. Baví tě ilustrace a práce v týmu? Těší tě hmatatelný výsledek tvé práce, který sbírá úspěchy ve světě? Neváhej...

přijímací zkoušky

Podrobné informace týkající se přijímacího řízení do bakalářského studia FDULS naleznete zde.

příprava na přijímací talentové zkoušky

V případě zájmu má uchazeč možnost před přijímacím řízením po předchozí domluvě konzultovat své domácí práce s vedoucím zvoleného ateliéru (kontakt: pí K. Parisis, tel. +420 377 636 801, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ). Konzultace jsou poskytovány zdarma.

Jako přípravu na vlastní talentové zkoušky mohou uchazeči absolvovat v rámci placeného celoživotního vzdělávání na FDULS celosemestrální umělecké kurzy (informace viz www.fdu.zcu.cz, sekce Celoživotní vzdělávání, kontakt Mgr. M. Jeriová, tel. 377 636 715, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) či intenzivní týdenní umělecké kurzy během každoroční mezinárodní letní školy umění ArtCamp (informace viz www.fdu.zcu.cz/artcamp kontakt: Mgr. M. Kohoutková, tel. +420 377 636 716, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).

Po splnění podmínek přijímacího řízení a následném přijetí na FDULS mohou být studentům tyto úspěšně absolvované kurzy při dodržení stanovených podmínek uznány v rámci svého studijního plánu jako absolvované.

státní závěrečná zkouška

Státní závěrečná zkouška (dále jen SZZ) je uskutečňována formou všeobecné rozpravy dle zadaných okruhů, zveřejněných na webových stránkách FDULS (viz Státní závěrečná zkouška > Mediální a didaktická ilustrace, Grafický design, Komiks a ilustrace pro děti, Kniha a tvarování papíru, Vizuální komunikace, Ilustrace Grafika, Malba).

Součásti SZZ jsou:

• obhajoba předem vypracované a předložené praktické i teoretické části bakalářské práce,
  • zkouška z teorie a dějin oboru (specializace),
  • zkouška z dějin umění,

bakalářská práce

Součástí státní závěrečné zkoušky je vypracování a obhájení závěrečné bakalářské práce, jež obsahuje teoretickou část i vlastní umělecké dílo.
Příklady témat bakalářských prací – specializace Mediální a didaktická ilustrace

• Ilustrace poezie – ilustrace a grafický design vybraného titulu poezie, digitální tisk nebo některáz klasických grafických technik
  • Ilustrace pohádek pro děti, barevně libovolnou technikou
  • Kresba v dobrodružné literatuře, text bohatý na dramatický děj
  • Bibliofilie – libovolný titul, ilustrace cyklem grafických listů v některé klasické grafické technice
  • Měsíční či týdenní kalendář doplněný variantně literárním textem s ilustracemi, vystřihovánkami, omalovánkami nebo cyklem naučných tabulí
  • Sada naučných tabulí na téma obrázkový slovník, domácí zvířata, anatomie člověka atp.
  • Cyklus kreseb na literární téma
  • Poštovní známka – 15 návrhů pro offsetový tisk či hlubotisk
  • Pohlednice – min. 30 návrhů pohlednic, libovolná tradiční či netradiční technologie na dané téma
  • Leporelo pro předškoláky na motivy říkanek

Každý student má možnost navrhnout a předložit děkanovi FDULS ke schválení své vlastní individuální téma bakalářské práce.