Šperky Taty Akhatové ohromily Budapešť

Ateliér Design kovu a šperku se neztratil v konkurenci sto padesáti designérů z Čech, Francie, Polska, Maďarska, Německa, Itálie, Rakouska, Portugalska, Rumunska, Španělska, Slovenska a Švýcarska.

vernisáž: pátek, 31 květen 2019
od: sobota, 01 červen 2019
do: neděle, 23 červen 2019

Poslední květnový den byl v budapešťské Nové galerii (tzv. Balna) slavnostně otevřen 14. ročník mezinárodního výběrového výstavního projektu Design without borders / Határtalan Design a 7. ročník MeeD (Setkání evropských a středoevropských designérů).

„Design without borders je výstava mapujúca súčasnú tvorbu v oblasti textilu, nábytku, interiérových doplnkov a šperku. V centre Budapešti predstavila autorov z dvanástich krajín a ich práce - od kúskov sériovej výroby až po autorské solitéry. Súčasťou prezentácie bolo stretnutie, kde mali autori možnosť priblížiť oblasť, ktorej sa venujú. Ateliér Design kovu a šperku predstavuje tento ročník ústrednú časť sekcie šperku," popisuje absolventka ateliéru a jedna z vystavujících Eva Hegedüsová.

Výstava představila práce sto padesáti designérů z Čech, Francie, Polska, Maďarska, Německa, Itálie, Rakouska, Portugalska, Rumunska, Španělska, Slovenska a Švýcarska. V této obrovské konkurenci se podařilo ateliéru Design kovu a šperku, který vede Petr Vogel, uspět v kategorii šperku. O ocenění v této kategorii se podělila diplomantka SUTNARKY Tata Akhatová s Viktorem Kovacem z VŠVU v Bratislavě. Ocenění převzala z rukou ředitelky Českého centra v Budapešti Lucie Orbók právě Eva Hegedüsová, která na slavnostním zahájení zastupovala SUTNARKU. Barvy naší fakulty na festivalu reprezentuje také absolvent ateliéru Design Filip Mirbauer. Ten v Budapešti vystavuje kolekci modulárního regálového systému a univerzální křeslo z ohýbaného materiálu.

Výstava je v industriální budově Nové galerie k vidění do 23. června.

Fotografie: Design without borders