Graduation Projects 2018 představí dva absolventy fakulty

čtvrtek, 14 březen 2019 08:50

Dva čerství absolventi Sutnarky, Soňa Juríková a Martin Kadlec byli vybráni mezi autory nejlepších absolventských projektů Visegrádské čtyřky Graduation Project 2018. Do 31. března 2019 probíhá na zámku Cieszyn v Polsku výstava nejlepších absolventských prací z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. Poté se práce představí na Vienna Design Week 2019 a na European Design Festival at the Palace of Culture and Science in Warsaw.

Graduation Projects nemá soutěžní charakter, jedná se o výběr nejlepších absolventských prací. Původně byla přehlídka určena jen polským absolventům. Od roku 2009/2010 se postupně otevřela i dalším zemím Visegrádské čtyřky. Samotný výběr zahrnuje široké spektrum grafického i průmyslového designu, včetně návrhů textilu, oděvů, skla nebo keramiky.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem 273 prací. Mezi 30 nejpozoruhodnějších absolventských projektů pak porota zařadila i práci Soni Juríkové, absolventky ateliéru Vizuální komunikace a Martina Kadlece, který úspěšně prošel ateliérem Grafický design.

Martin Kadlec ve své diplomové práci zpracoval logo a jednotný vizuální styl města Most. „Hlavním cílem projektu je zlepšit vizuální identitu jednoho z největších severočeských měst a ukázat možnost kvalitní komunikace s jeho obyvateli. Zjednodušení orientace ve městě a vytvoření důstojného loga pro město s pohnutou historií. Nový vizuální styl města Mostu student postavil na silné značce stylizované litery „M"," popisuje vedoucí ateliéru Grafický design, Kristýna Fišerová.

Soňa Juríková se svojí bakalářskou prací „Slabikář do světa slov", kterou vedl František Steker, již posbírala řadu ocenění. Například v rámci soutěž Národní cena za Studentský design 2018 získala cenu Excelentní design, Cenu Uměleckoprůmyslového musea v Praze a Cenu nakladatelství Albatros. Věříme, že její Slabikář uvidíme v brzké době na pultech knihkupectví.

Více o projektu naleznete zde

Gratulujeme!

Naposledy změněno pátek, 15 březen 2019 14:43