Ateliér Komiks a ilustrace pro děti opětovně uspěl v soutěži FUMETTO

pátek, 08 březen 2019 14:26

Na začátku dubna se koná ve švýcarském Luzernu každoroční mezinárodní komiksový festival Fumetto, jež je od svého počátku doprovázen již tradiční komiksovou soutěží, která festivalu předchází.

Autoři z celého světa kreslí jednu až čtyři stránky komiksu na dané téma. Tím letošním byla jízdní kola, cyklistika a vše, co na jízdě na kole milujete.

Studentky a studenti ateliéru Komiks a ilustrace pro děti se i letos přihlásili se svými díly, která vytvořili pod vedením doc. M.A. Barbary Šalamounové. Bylo pro nás radostným překvapení, že se podařilo zopakovat loňský úspěch a jedna z prací byla odbornou porotou vybrána mezi 45 nejlepších komiksů z více než tisícovky přihlášených. Vybrané komiksy budou v Luzernu vystaveny během festivalu (6. – 14. dubna).

Gratulujeme studentce 2. ročníku, Anetě Hustolesové, jejíž práci se podařilo obstát v tak veliké konkurenci a přejeme jí mnoho dalších úspěchů!

MgA. Marie Kohoutová

Naposledy změněno pátek, 08 březen 2019 14:41