Alternativní metody výroby keramiky Adama Železného

Srdečně zveme 28. února od 10 hodin do Inkubator Gallery, která se nachází v budově fakulty, na rozhovor s umělcem Adamem Železným. Jeho výstava zde potrvá do 15. března. Kurátorem výstavy je Jan Van Woensel.

vernisáž: středa, 20 únor 2019
od: čtvrtek, 21 únor 2019
do: pátek, 15 březen 2019

Adam Železný (*1986) klade ve své tvorbě důraz na akci, která jeho práci staví na pomezí užitého a volného umění. Je milovníkem materiálů, obzvláště přírodních. S tím úzce souvisí možnosti zpracovávání a řemeslo. V průběhu studií na SUPŠ v Bechyni začal pociťovat jistou náklonnost ke keramickým materiálům a jejich zpracovávání. Proto ve studiu dál pokračoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, v ateliéru Keramiky a porcelánu, kde v roce 2014 diplomoval pod vedením Maxima Velčovského.

Výstava je prezentací pokusů uskutečněných v rámci doktorského studijního programu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, ateliér Keramika a porcelán. Výsledkem experimentu jsou keramické objekty, na kterých Adam Železný demonstruje vliv exploze, respektive působení tlaku vyvolaného rychlou energetickou přeměnou, na plastické keramické těsto. Poukazuje na možnosti využití této nekonvenční techniky tvarování keramického materiálu.

Víc o autorovi najdete zde

Design plakátu: Ondřej Zámiš & Vojta Liebl

Foto: Said Ismail