Známe vítěze soutěže Teendesign 2018

středa, 30 leden 2019 11:46

Už potřinácté mohli v loňském roce posílat své příspěvky do soutěže Teendesign studenti všech typů středních a vyšších odborných škol.

Kvalita soutěžních prací byla opět velmi dobrá a porota měla nelehký úkol shodnout se na třech nejlepších v každé kategorii. Porotci přihlíželi ke kvalitě výtvarného zpracování, nicméně v řadě případů je přesvědčil hlavně nápad, originalita a reflexe zadaného tématu, kterým byla IDENTITA.

Celkem jsme obdrželi 139 soutěžních příspěvků. Převážná část prací dorazila z České a Slovenské republiky, objevily se ale výtvarné práce studentů zahraničních škol např. z Ruska či Kanady. Největší zájem jsme zaznamenali u kategorií Ilustrace a Fotografie. Práce byly hodnoceny odbornou komisí složenou z pedagogů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. Jejími členy byli Mgr. art. Jan Korabečný, MgA. Radovan Kodera, MgA. Jan Morávek, Mgr. Ing. Václav Šlajch a MgA. Ondřej Zámiš.

Hlavní cenou v každé kategorii je účast zdarma v libovolném kurzu mezinárodní letní školy umění ArtCamp 2019, kterou pořádá fakulta od 8. do 26. července 2019. Soutěžící umístění na druhých a třetích místech obdrží ceny v podobě slev na kurzy letní školy a uměleckých publikací. Vítězné práce budou vystaveny od 22. do 29. března na festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který bude probíhat v Moving Station, Knihovně města Plzně a nově také na naší fakultě. Tématem letošního festivalu je "Bezpečná blízkost" a jedním z klíčových podtémat je právě Identita. Víc naleznete zde

Kategorie DESIGN

2. místo – Nina Dúcka a Katarína Kováčiková
3. místo – Karolína Murková a Adriána Oroszová

BLAHOPŘEJEME!

Soutěž Teendesign pořádá Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara od roku 2005. Soutěž je určena studentům českých a od roku 2012 i zahraničních středních a vyšších odborných škol jakéhokoli zaměření a jejím hlavním cílem je hledat nové talenty, podpořit mladé kreativní lidi ze všech typů středních škol v jejich umělecké tvorbě a povzbudit je k dalšímu studiu umění na vysoké škole.

Naposledy změněno pondělí, 11 únor 2019 09:25