Talentovky na SUTNARKU

čtvrtek, 10 leden 2019 09:54

Od 7. do 9. ledna 2019 probíhala na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni druhá část přijímací talentové zkoušky do bakalářských oborů.

Novinkou byla v letošním roce distanční forma první části přijímacího řízení. Uchazeči odevzdávali elektronické portfolio domácích prací. Využili tedy progresivní komunikační nástroje svojí generace. A ti, kteří jsou zdaleka, nemuseli do Plzně vážit dlouhou cestu. A nemuseli zvažovat, jak své portfolio prací rozdělit mezi několik škol.

„Do druhé, prezenční části přijímacího řízení, dorazilo na SUTNARKU na tři sta padesát uchazečů. Komise pedagogů je pečlivě vybíraly z více než 630 přihlášených adeptů. Uchazeči plnili během tří lednových dnů zadávané úkoly. A dostalo se i na jejich domácí práce. Ty si uchazeči přivezli s sebou a vedoucí ateliérů je podrobili pečlivému zkoumání. Ostatně obě části přijímacího řízení jsou hodnoceny komisionálně. Výsledek hodnocení je tedy výsledkem shody názorů expertního týmu, nikoliv subjektivním posouzením jednotlivce," říká proděkan pro studijní a pedagogické záležitosti Jindřich Lukavský.

Největší zájem byl v letošním roce o ateliéry Animovaná a interaktivní tvorba, Design nábytku a interiéru, Fashion design, Grafický design, Ilustrace Grafika, Komiks a ilustrace pro děti, Mediální a didaktická ilustrace, Užitá fotografie.

V rámci půldenních (4 hodiny) či celodenních úkolů (8 hodin) řeší uchazeči například ilustraci ke knize, komiks na zadané téma, návrh plakátu, portrét, figuru, studii ruky, zátiší atp. O tom, zda nakonec byli úspěšní, se dozvědí od 31. ledna 2019 na stránkách univerzity.

Foto: Eva Šindelářová a Said Ismail

Naposledy změněno úterý, 15 leden 2019 10:41