Ateliér Fashion design se prezentoval na košickém Fashion Weeku

pondělí, 12 listopad 2018 00:00

Od 5. do 11. listopadu 2018 se východoslovenské město Košice proměnilo v metropoli módy. V takzvaných Kasárnách/Kulturparku se konal už pátý ročník úspěšného mezinárodního projektu Košice Fashion Week. Jedinečné módní zážitky obohatily inspirativní sekce jako streetwear fashion, řada přednášek a workshopů.

Košickému publiku se představil ateliér Fashion designu ve čtvrtek 8. listopadu, kdy se konala módní přehlídka.

„Fashion week v Košicích je akce, na kterou s naším ateliérem jezdíme již pravidelně. Velmi si vážíme jejich profesionálního přístupu, který se nám letos opět potvrdil. Sestavili jsme kolekci modelů z našich posledních diplomových, bakalářských a klauzurních prací tak, aby se ukázal jednotný duch našeho ateliéru i individuální myšlenky každého z autorů. K vidění byly práce inspirované outdorovým stylem, klasickým řemeslným pojetím, recyklací, klasickou elegancí s důrazem na ženskost a mnoho dalšího. Studenti našeho ateliéru vždy hledají nová vlastní střihová řešení i inovativní materiály a jejich kombinace," popsala své dojmy studentka prvního ročníku magisterského studia Cecílie Baláková.

Košice Fashion Week podporuje i EUROPEAN FASHION ACCELERATOR - jedinečný mezinárodní start-up pro mladé talenty zaměřený na tvůrčí odvětví ve Střední Evropě, který se konal díky podpoře Visegrádského fondu letos již podruhé.

Hlavním cílem projektu je vytvoření lepších podmínek pro absolventy uměleckých oborů ze střední Evropy k získání potřebných znalostí a praktických zkušeností vedoucích k úspěšnému přechodu ze studijního prostředí do reálného businessového světa. Koncept je zaměřen na profesionální prezentaci, vzdělávání v dalších oblastech potřebných k podnikání v módě, efektivní networking a marketing.

Více fotografií z přehlídky naleznete zde

Naposledy změněno pondělí, 26 listopad 2018 15:59