Na výstavě o diplomatovi Maxi Lobkowiczovi se podíleli naši studenti

Ve středu 7. listopadu představil děkan fakulty, docent Josef Mištera, spolu s vybranými studenty a pedagogy v pražském Lobkowiczkém paláci dva projekty, které vznikaly v ateliéru Mediální a didaktické ilustrace.

vernisáž: středa, 07 listopad 2018
od: čtvrtek, 08 listopad 2018
do: čtvrtek, 31 leden 2019

Ve spolupráci s rodinou pana Williama Lobkowicze a s nadací Lobkowicz byla zahájena výstava, která přibližuje prvorepublikovou diplomatickou kariéru Maxmiliána Lobkowicze. Výstavu připravili kurátoři Lobkovického paláce spolu s našimi studenty Lukášem Komárkem (ateliér Ilustrace) a Jakubem Heydukem (ateliér Grafický design).

Výstava "Maxmilián Lobkowicz, diplomat ve službách Československa" je v Lobkowiczkém paláci k vidění do 31. ledna 2019.

Druhou část vernisáže tvořilo představení knižního projektu "Dobrých 100", který vytvořili studenti Mediální a didaktické ilustrace pod vedením Renáty Fučíkové. V důstojném a nádherném prostoru Císařského sálu byla naše kniha pokřtěna za přítomnosti tří stovek významných hostů a přispěvatelů nadace.

Za spolupráci děkujeme rodině Lobkowicz, nadaci i nakladatelství Euromedia, které knihu vydalo a šíří do všech knihkupectví a knihoven České republiky.

Více o výstavě naleznete v reportáži Události v kultuře nebo v časopise Reflex

Fotografie: Lobkowiczký palác