Ateliéry FDULS se prezentují na Designbloku

čtvrtek, 25 říjen 2018 13:01

Tři ateliéry Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara se od 25. do 29. října prezentují na největší výběrová přehlídce designu a módy ve střední Evropě. Najít je můžete v Openstudiu Průmyslového paláce na Výstavišti v Holešovicích.

Ateliér Fashion design, vedený doc. akad. mal. Helenou Krbcovou se letos prezentuje instalací, jejímž autorem je MgA. Ondřej Dostál, letošní absolvent. Pro expozici vytvořil kovovou konstrukci "strom", na které jsou volně zavěšeny houpačky s exponáty. Studenti ateliéru se prezentují modely obuvi a batohů. Autory modelů obuvi jsou Michaela Šimůnková, Adam Frk, Martina Mlezivová. Autorem batohů je Ondřej Dostál.

Ateliér Design kovu a šperku, vedený doc. M.A. Petrem Vogelem, představuje závěrečné práce letošních diplomantek Barbory Dvořákové, Terezy Jurusové, Evy Hegedüsové, Veronika Menčíková, Jitky Ticháčkové, Sáry Vaníček Milesson a Moniky Výsmekové.
"Tvorba i cesty k ní jsou rozdílné... od organických přístupů po geometrické, od velmi jemných, až po tvrdé formy... všechny jsou součástí jednoho... "

Ateliér Keramiky, vedený doc. MgA. Gabrielem Vachem, se prezentuje instalací nazvanou chinawall. Najít zde můžete práci Tomáše Černého, Zuzany Černákové, Šárky Ištvánové, Aleny Liškové, Nonny Postolenko, L'ubici Rondošové, Evy Řehořkové, Michaely Steinhauserové, Adama Sýkory, Lenky Záhorkové a Jiřího Žežuly. Více na fb profilu ateliéru.

Naposledy změněno pátek, 26 říjen 2018 14:09