Malý myší příběh získal bronzovou medaili v Illustration China Talent Contest

pátek, 28 září 2018 00:00

Diplomová práce absolventky Ilustrace Evy Majerová získala další ocenění. Práce vznikla pod vedením Barbary Šalamounové v roce 2017, kdy byla oceněna mimořádným stipendiem hejtmana Plzeňského kraje.

Příběh malé myšky zpracovaný do trojrozměrné knihy zaujal odbornou porotu mezinárodní soutěže Ilustration China Talent Contest, která byla vyhlášena v dubnu letošního roku, a přihlásilo se do ní na 1 250 umělců. Soutěž pořádá čínská společnost Tianti Headlines (Suzhou) co. LTD, s jejímž vedením Sutnarka uzavřela smlouvu o spolupráci.

Kniha obsahuje 22 obrazových dvoustran s prostorovými a pohyblivými ilustracemi. Hlavní postavou knihy je malá myška, která díky své zvědavosti zažije velké dobrodružství. Občas se dostane i do nebezpečí. Nakonec ale její cestování dobře dopadne a ona se zase o něco moudřejší vrátí do svého pelíšku v kořenech starého stromu.

Velice dobře se také umístila autorská kniha Lenochodi líně chodí další absolventky ateliéru Ilustrace Kateřiny Villinové. Více o soutěži najdete zde

Naposledy změněno středa, 03 říjen 2018 11:20