Šperky vzniklé na FDULS jsou vystaveny v galerii Marzee

středa, 05 září 2018 14:21

Absolventky ateliéru kov a šperk prezentují své závěrečné práce na výstavě International Graduation Show v nizozemské galerii Marzee.

Galerie Marzee je jedinečná ve své podpoře mladých talentů. Od roku 1986 pořádá Marzee International Graduation Show, která nabízí nejlepším čerstvým diplomantům možnost vystavovat v celosvětově renomované galerii. I letos se výstavy zúčastní více než 75 absolventů z Evropy, USA, Asie i Austrálie. Během zahájení výstavy je také udělována Marzee Graduation Prize.

Galerie Marzee touto akcí podporuje rozvíjející se mladé talenty již od roku 1986. Nejlepší absolventi tak mají první možnost vystavovat ve světově proslulé galerii, v jedné z největších galerií v Holandsku a největší galerií moderního šperku na světě.

Tereza Jurusová je na výstavě zastoupena náhrdelníkem z diplomové práce nazvané "Cherchez la femme", která vznikla pod vedením docenta Petra Vogela. „Jedná se o soubor osmi různých náhrdelníků, do kterých jsem se snažila vtisknout různé atributy ženství. Jak tvarosloví, tak i materiály a barvy jsem se snažila volit tak, aby korespondovaly s tématem práce. Volila jsem růžové a bílé perly, měď, pozlacení i přirozenou oxidaci materiálu. Zároveň touto prací navazuji na mé dosavadní práce," popisuje autorka.
Foto, oděv: Adéla Mitrengová
Models: Eva Prokopová, Hana Prokopová

Diplomová práce Evy Hegedüsové, jejíž dílo je též k vidění v galerii Marzee, se opírá a vychází z citátu Pabla Picassa "Umění není pravda, ale lež, která umožňuje poznat pravdu." s podtitulem VICE VERSA, neboli obráceně a naopak. Samotný podtitulek si půvabně pohrává s cílem, který by měl "přesvědčit ostatní o pravdivosti svých lží". Autorka ve své práci experimentuje s porézní hydrofilní PVA hmotou. Díky naprosto odlišnému způsobu práce s materiálem jsou i výsledné objekty unikátní a vizuálně zajímavé.

32. ročník Marzee International Graduate Show je v Galerii Marzee k vidění do konce října.

Naposledy změněno středa, 05 září 2018 14:51