Film SEA se bude promítat na festivalu HIROŠIMA 2018

úterý, 03 červenec 2018 14:36

Absolventský film Marharity Tsikhanovich SEA, se kterým úspěšně zakončila studium v ateliéru animovaná a interaktivní tvorba v loňském roce, posbíral již řadu mezinárodních ocenění a promítal se na festivalech v Mexiku, Velké Británii, Rusku, Polsku a řadě dalších. Jeho nejnovějším úspěchem je účast na mezinárodním festivalu animovaného filmu v japonské Hirošimě.

Film SEA byl vybrán spolu s dalšími čtyřiasedmdesáti na 17. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu v Hirošimě, který se bude konat od 23. do 27. srpna. Festival byl založen v roce 1985 na počest 40. výročí atomového útoku na Hirošimu, od té doby probíhá jako bienále. Tématem letošního ročníku byla „láska a mír". Pětičlenná mezinárodní odborná komise vybírala letos v květnu ze zaslaných 2 842 filmů z 88 zemí světa. Film SEA byl jediným postupujícím filmem z České republiky a bude na festivalu promítán 25. srpna.

Marharita ve své bakalářské práci vytvořila videoklip na hudbu běloruské instrumentální kapely Port Mone Trio, která je jednou z jejích oblíbených kapel. „Celková stopáž mého klipu je 00:03:49. Videoklip je vytvořen ve formátu širokoúhlém, 16:9, 25 snímků za sekundu. Je to v počítači kreslená 2d animace s přidanou texturou. Film jsem vytvářela jako totální animaci. Každý frame jsem kreslila celý znovu, aby divák měl pocit, že žádná věc ve filmu není statická," popisuje absolventka. Její film je melancholickým a minimalistickým vyprávěním o iluzi svobody a osamělosti mladého muže v moři života, a můžete jej vidět zde

Atmosféra filmu je založena na kontrastech černé a bílé barvy a nekonečné hře proměn a metafor. Hlavním prvkem ve filmu je motiv tekutiny. Není náhodou, že od začátku do konce prostupuje celý film. Tekoucí voda je zde metaforou našeho života, plynoucího času, cesty vpřed, kterou každý vybírá pro sebe sám.

Naposledy změněno úterý, 03 červenec 2018 14:54