Tàssies: Three books in the wall (A reading experience)

Srdečně zveme do Galerie Ladislava Sutnara, která představí knižní ilustrace Josepa Antoniho Tàssiese. Výstavní prostory zaplní ukázky ilustrací z knih The lost Child, Stolen Names a If. Vernisáž se uskuteční ve středu 27. června od 18:00 hodin.

vernisáž: středa, 27 červen 2018
od: čtvrtek, 28 červen 2018
do: sobota, 21 červenec 2018

Právě za knihu The lost Child získal Tàssies v roce 2009 jako první Španěl Grand Prix na Bienále ilustrací v Bratislavě. Jedná se o jednu z nejprestižnějších mezinárodních soutěží svého druhu, do které se hlásí více než 300 umělců z 37 zemí světa.

Tàssiesova tvorba se objevila na mnoha mezinárodních kolektivních i samostatných výstavách. Mimo jiné také na Knižním veletrhu v Bologni v roce 2010, kde byla představena jeho kniha Stolen Names, která se věnuje šikaně ve školách. Kniha vyšla v mnoha jazykových mutacích například v Rusku, Řecku, Jižní Koreji, Japonsku či Mexiku, kde byla zahrnuta do vzdělávacích programů.

Komentovaná prohlídka s autorem se uskuteční ve středu 11. července od 17.30 hodin.

Tàssies bude hostujícím pedagogem na mezinárodní letní škole umění ArtCamp, kde povede kurz knižní ilustrace.