Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Nominace v soutěži Fumetto pro Janu Vobořilovou

pátek, 02 březen 2018 09:18

Komiks "Friendly darkness" od studentky Ilustrace Jany Vobořilové byl nominován z téměř tisícovky zaslaných prací mezi 45 nejlepších v mezinárodní soutěži Fumetto. Na stejnojmenném švýcarském festivalu se bude letos prezentovat nejen její komiks, ale i ateliér Komiks a ilustrace pro děti. Jana Vobořilová s českou verzí svého komiksu již získala druhé místo v soutěži CS.KOMIKS.17.

 

Ateliér Komiks a ilustrace pro děti bude na festivalu vystavovat komiksy z předchozího česko-německého projektu, vztahujícího se k dílům dvou německých autorů. Prvním z nich je Heinrich Hoffmann a jeho nejslavnější dětská kniha „Ježipetr", plná hrůzostrašných naučných básniček, které autor věnoval dětem od tří do šesti let. Druhým poté bude román Joachima Meyerhoffa „Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo". Návštěvníci budou moci na výstavě také obdivovat výběr prací zaslaných do soutěže CS.KOMIKS a také práce vedoucí ateliéru Barbary Šalamounové i odborné asistentky Marie Kohoutové.

Komiksový festival Fummeto se bude ve švýcarském Lucernu konat od 14. do 22. dubna a předcházet mu budou samostatné výstavy vybraných autorů a skupin, mezi nimiž bude právě ateliér Komiks a ilustrace pro děti. Jeho výstava bude k vidění od 4. dubna v kulturním prostoru Hinter Musegg v centru Lucernu.

 

Naposledy změněno pátek, 02 březen 2018 09:52

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E

vnější vztahy a informace k přijímacímu řízení
pro zahraniční uchazeče

mgr. markéta kohoutková

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel / 377 636 716

fax / 377 636 702