Studentka Ilustrace uspěla v soutěži o přebal bloku

pátek, 09 únor 2018 17:01

Na konci loňského roku proběhla soutěž pro mladé designéry s hravým zadáním. Studenti a designéři měli navrhnout obálku bloku společnosti Office Depot pro rok 2018. Porota vybírala z necelých čtyř stovek prací na téma Stromy pro život. Na druhém místě se umístila studentka Sutnarky Kristýna Gregorová.

Porota hodnotila především svébytný a nápaditý výtvarný či grafický projev, vystižení tématu a realizovatelnost. Do soutěže se přihlásilo celkem 384 prací designérů a ilustrátorů, odborná porota tak měla nelehký úkol vybrat pouhé 3 vítěze. Podařilo se, a na první a třetí příčce se umístily studentky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
Právě tři nejlepší návrhy, mezi nimiž je i ten Kristýnin, si již brzy budeme moci prohlédnout naživo. Během následujících měsíců je totiž čeká realizace a také prodej prostřednictvím Office Depot. Tři nejlepší autorky si také rozdělí částku 70 000 Kč.

Soutěž o přebal bloku není jedinou, ve které Kristýna bodovala. Před několika měsíci totiž získala spolu s dalšími dvěma studentkami Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ocenění v kategorii Dobrý studentský design v soutěži Národní cena za studentský design. Zde porotu zaujala se svojí popupovou knihou a loutkou „Slepice a vejce".

A co vede Kristýnu k tomu, aby se účastnila soutěží? „Během studia jsem si říkala, že právě teď je ta ideální chvíle zkoušet soutěže pro ilustrátory. Kdy jindy v životě budeme mít čas a možnost odborné konzultace, jako je tomu při studiu na vysoké škole. Jako většina jsem však v minulosti nenašla motivaci nebo odvahu. Když jsem narazila na designérskou soutěž Office Depot, věděla jsem, že ji musím vyzkoušet. Zalíbilo se mi nejen téma, navrhnout obálku bloku, ale také koncept ekologického projektu „Stromy pro život", kdy firma za každých 50 prodaných balíků papíru vysadí jeden strom. Tuto myšlenku „udržitelnosti" jsem se snažila také vyjádřit ve svém návrhu. Propojení a harmonie dvou světů. Z lesa do kanceláře a z kanceláře zpět do přírody," popisuje studentka druhého ročníku magisterského studijního programu.

Jemná ruční ilustrace v návrhu kombinuje malbu tuší a akvarelem. Syté barvy dodávají život zvířátkům a rostlinám, které nás i za všedního dne vtáhnou k sobě do lesa. „Každý semestr se ráda věnuji nové technice, tentokrát mě zaujala tušová malba kvůli svým výrazným barvám a radosti z náhody, kam se tuš ve vodě „rozroste". Zvířátka jsou zase motiv, který mě snad nikdy neomrzí", říká o použité technice Kristýna Gregorová.

Naposledy změněno pátek, 09 únor 2018 17:11