Sutnar dětem

Poslední výstava roku 2017 patří v Galerii Ladislava Sutnara dětem. Galerie se promění v hernu, ale ne jen tak ledajakou – sutnarovskou. Pro velký úspěch byla výstava prodloužena do 3. února.

View the embedded image gallery online at:
vernisáž: středa, 13 prosinec 2017
od: čtvrtek, 14 prosinec 2017
do: sobota, 03 únor 2018

Největším lákadlem je molitanová verze Sutnarovy slavné stavebnice Build the Town, která je zhotovená v nadživotní velikosti a malí návštěvníci si tak budou moct postavit své vlastní velké město. Kromě velké stavebnice bude k vidění i její malá dřevěná verze, ta je přesnou kopií originální verze stavebnice.

Sutnar ve své tvorbě kladl důraz na jednoduchost a barvy, nejinak je tomu i v případě jeho hraček. Aby se děti seznámily se základními tvary a barvami podle Sutnara, vznikla na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara kniha s názvem Inspirace dětem. Knihu vytvořila absolventka Marcela Konárková spolu se Stevenem Hellerem ze School of Visual Arts v New Yorku.
U příležitosti výstavy vznikly na základě této knihy pracovní listy, které si budou moct děti na místě vyzkoušet. Z pěti pracovních listů si děti vyrobí například vlastní stavebnici nebo loutku.

Fotoreport z vernisáže: Said Ismail