Art Residence v Youkobo Art Space v Tokiu

čtvrtek, 23 listopad 2017 13:51

Vojtěch Domlátil, vyučující ateliéru Animovaná a interaktivní tvorba, strávil říjen a listopad na rezidenčním pobytu v Japonsku. Během těchto dvou měsíců intenzivně sbíral materiál, procestoval Japonsko od Hokkaida po Kyoto a natáčel v prostorách studia v Youkobo Art Space...

Výsledkem jeho rezidence je mimo jiné kompilace dvaceti audiovizuálních básní haiku provedených technikami klasické objektové animace, pixilace, práce s časosběrem, střídáním předmětů.

„Tématem mého projektu je Audiovisuální poezie haiku (převedení systému 5-7-5 slabik japonské poezie haiku do filmové formy tří záběrů s délkou 5-7-5 sekund) provedená animačními technikami stopmotion. Kromě této animační práce jsem měl na Joshibi University přednášku o historii české stopmotion animace a pětidenní stopmotion workshop pro studenty, během něhož vznikly tři krátké filmy. Dále jsem s ateliérem animace na slavné Tokyo University of Arts/Geidai domluvil vzájemnou spolupráci s naším ateliérem na Sutnarce. Na jaře příštího roku budeme praovat na společném úkolu na téma Cirkus a výsledkem by měla být českojaponská studentská kompilace," popisuje Vojtěch Domlátil.

Výstava, nazvaná Fleeting Autumn, která byla vyvrcholením rezidenčního pobytu, byla slavnostně otevřena ve středu 22. listopadu. V rámci rezidence se také konala projekce Domlátilových filmů v Českém Centru v Tokiu, kde se vyučující setkal s japonskou umělkyní Hiroko Matsushita, která vedla na letošní letní škole umění ArtCamp kurz Ilustrace.

Naposledy změněno pátek, 24 listopad 2017 10:18