Studentka Sutnarky reprezentovala na ilustrátorském bienále

čtvrtek, 21 září 2017 12:41

Julie Čermáková, studentka ateliéru Mediální a didaktické ilustrace, reprezentovala Sutnarku v Bratislavě na mezinárodní ilustrátorském workshopu pro studenty.

Workshopu se zúčastnili mladí ilustrátoři z Indonésie, Izraele, Dánska, Rumunska, Brazílie, Íránu, Ruska a Argentiny. Téma jejich práce bylo zdánlivě obyčejné, a právě proto náročné: "Tradiční pohádka".

Julie svou prací zaujala světově respektovaného teoretika Dušana Rolla, který založil nejvýznamnější ilustrátorské bienále BIB. O jejích ilustracích řekl: "Chtěl bych Julii Čermákovou velice pochválit. Do svých ilustrací vrací malířský styl. Pracuje s barvami teplými i studenými, které se prodírají na povrch a vytvářejí tak skvělý malířský prostor. Dokáže zachytit sílu okamžiku, čímž se přibližuje dílům postimpresionistů či fauvistů. Vrací se zpátky, ale zároveň jde kupředu." Za slovy chvály hledejme talent mladé ilustrátorky, ale zároveň i práci jejích pedagogů: vedoucího ateliéru, doc. Josefa Mištery, odborného asistenta Václava Šlajcha a profesora Borise Jirků.

"Atmosféra workshopu byla dechberoucí. Lidé ze všech koutů světa se sjeli do jednoho ateliéru, kde spolu bok po boku pracovali od rána do večera, u toho poslouchali jejich oblíbenou hudbu, vyměňovali si jména svých oblíbených umělců, seriálů, filmů a baštili dobroty, které přinesli ze své domoviny. My všichni jsme zjistili, že naše kultury jsou v některých ohledech odlišné, ale zároveň jsme si byli blízcí natolik, jako bychom se znali od malička. Jsem moc vděčná, organizaci BIB jsem měla tu možnost potkat se s těmito lidmi a zažít jeden z nejhezčích týdnů v životě."

- Julie Čermáková

Naposledy změněno čtvrtek, 21 září 2017 13:00