Diplomantka Sutnarky bude vystavovat v holandské Galerii Marzee

pondělí, 03 červenec 2017 14:06

Diplomová práce absolventky ateliéru Design kovu a šperku Adély Wiesenbergové byla vybrána do Marzee International Graduate Show 2017.

Jako hlavní inspirační zdroj své kolekce nazvané „NAZDAR" si studentka zvolila motivy sgrafit, které vytvořil její prapředek Alois Mudruňka na Sokolovně v obci Uhersko. Ty jsou pro obec jakýmsi šperkem. Náhrdelníky a brože jsou zhotoveny z dřevěných dýh (jasanové a ebenové dřevo) v kombinaci s mosaznými detaily. Příjemná je kooperace fungování šperku s tělem, kdy se dýhy stávají organickým materiálem, který se díky své pružnosti na těle mění a pohybuje. Adéla skvěle využila své dovednosti nabyté při bakalářském studiu v ateliéru Fashion design.

Každoroční akce představí výběr šperků a objektů více než 100 absolventů ze 40 různých uměleckých škol a akademií z celého světa. V předešlých letech byly vybrány práce studentek Markéty Šumové (vloni) a Veroniky Gocové (předloni).

Galerie Marzee touto akcí podporuje rozvíjející se mladé talenty již od roku 1986. Nejlepší absolventi tak mají první možnost vystavovat ve světově proslulé galerii, v jedné z největších galerií v Holandsku a největší galerií moderního šperku na světě.

Výstava se bude konat od 20. srpna do 25. října 2017.
Více na www.facebook.com/marzee.modernartjewelry

Foto: Tomáš Polák