Mezinárodní trienále plakátu v Lahti

středa, 21 červen 2017 14:01

Studentka Sutnarky Tereza Fialová se umístila v nejužším výběru mezinárodního trienále plakátu v Lahti.

Začátkem června proběhla ve finském městě Lahti vernisáž dvacátého mezinárodního trienále plakátu. Slavnostního zahájení se zúčastnila vedoucí ateliéru grafický design docentka Kristýna Fišerová.

Na trienále plakátu bylo zaregistrováno téměř 2100 plakátů od 700 designérů z 60 zemí světa. Do nejužšího výběru byla vybrána studentka druhého ročníku ateliéru grafický design Tereza Fialová. Téma soutěže bylo velmi volné a sice typografický plakát. Tereza Fialová si vybrala písmo Bodoni, kde nahradila dřík písmene B oskenovanou knihou, což se jí zdálo příhodné a vizuálně zajímavé.

Výstava je k vidění v Lahti Art Museum do 24. září.
Více na www.lahdenmuseot.fi

Foto: Kristýna Fišerová