Hommage à Sutnar

od: středa, 26 duben 2017

"Hommage à Sutnar" - tak zní název diplomové práce studentky sochařství z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Rozměrná instalace z umělohmotných stahovacích pásek představuje jakési nové formy života. Jedná se o jednorázový odpadní materiál, vytvořený člověkem, který je přírodou pohlcen a transformován v nové organismy, jež svou barevností a tvary poukazují na nebezpečnost a toxicitu pro lidstvo.

Autorka svým dílem nenápadně odkazuje k Sutnarovým poznávacím znamením jeho tvorby, ať už se jedná o barevnost, stavebnicový styl zhotovení, použití nového materiálu v umění či minimalistický tvar, který v tomto případě přesahuje až ve složitý biomorfní útvar.

Objekt, který se skládá z téměř 35 tisíc elektropásek je již nyní k vidění na Moving Station - kulturní zastávce na Jižním předměstí v Plzni.