Ceny za ilustraci pro Mikoláše Axmanna a Renátu Fučíkovou

čtvrtek, 27 duben 2017 09:12

Konec dubna se na Sutnarce nese ve znamení úspěchů pedagogů.

Prof. ak. mal. Mikoláš Axmann získal Cenu SČUG Hollar za ilustraci k autorskému výběru veršů z Knihy Kazatel z Bible kralické. Verše jsou tištěné na plátnech technikou imprimé-touché a spolu s ostatními knihami bude k nahlédnutí do 28. května na výstavě v letohrádku Hvězda v Praze. Přehlídku organizuje každoročně Památník národního písemnictví ve spolupráci s ministerstvem kultury České republiky.

Svou osmou Zlatou stuhu získala akad. mal. Renáta Fučíková za svou knihu Shakespeare - 12 převyprávěných her v historických souvislostech. Kniha věnovaná dílu Williama Shakespeara – letos si připomínáme 400. výročí jeho narození – představuje v chronologickém pořadí dvanáct jeho dramat a přibližuje i jejich inspirační zdroje i okolnosti jejich vzniku.

Naposledy změněno čtvrtek, 27 duben 2017 09:29