Pedagogové vystavují za hranicemi

Blue Cat Gallery v Chersonu na Ukrajině, stejně jako v loňském roce, představuje tvorbu pedagogů ze Sutnarky.

vernisáž: středa, 19 duben 2017
od: čtvrtek, 20 duben 2017
do: čtvrtek, 18 květen 2017

Od 19. dubna do 18. května reprezentují naši fakultu na Ukrajině Jan Morávek, vedoucí ateliéru Multimédií, sochař a light designér, a Václav Šlajch, asistent ateliéru Mediální a didaktické ilustrace, ilustrátor a autor komiksů.

Jan Morávek - Létající žirafa a bílý páv
Je to naše nechuť přijímat přítomnost. Je to naše potřeba kritizovat okolí a výjimečně i sami sebe. Je to o současnosti bez předsudku. Koule, která se nabaluje jako sníh z kopce. Akt v aktuálním prostoru. Respekt k možnostem. To co hledáme až do krajnosti trestného činu. Potřeba zažít. Je to dekor společnosti.

Václav Šlajch - Almost Black and White
Václav Šlajch vystavuje sérii velkoformátových tušových kreseb. Jejich tématem je fantaskní zoologie a botanika, inspirovaná podobností člověka se zvířetem a zvířete s rostlinou. Na výstavě tak budou ke zhlédnutí série kreseb o lidských zvířatech, zvířecích lidech i neuvěřitelných rostlinách, kterým autorovi přátelé s oblibou říkají sci-fi kedlubny.