Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Ocenění pro Adélu Wiesenbergovou

pondělí, 13 březen 2017 13:52

Mezinárodní porota udělila ocenění TALENTE PREIS 2017 na tradičním veletrhu v Mnichově.

Cenu získala studentka ateliéru Designu kovu a šperku na Sutnarce Adéla Wiesenbergová. Za mimořádný úspěch se na této prestižní akci považuje už jen výběr mezi vystavující a uveřejnění prací v katalogu, takový úspěch v loňském roce měly dokonce tři studentky ze zmíněného ateliéru. Adéla Wiesenbergová ze stovek přihlášených prací z celého světa získala jedno z devíti ocenění. 

SCHMUCK TALENTE
Mezinárodní výstavní projekt s více než třiceti letou tradicí představuje pravidelně kolem stovky designérů z více než dvaceti zemí světa. Přihlášek na tuto prestižní událost obdrží pořadetelé několik set, z nichž jen "pár" vybraných má tu čest prezentovat svou práci na výběrové výstavě, čili i nominace na výstavu je skutečně velký úspěch. Tento projekt podporuje mladé designéry a umělce, poté, co uspějí a jsou nominováni na výstavu získávají zároveň do budoucna možnost přihlásit se do soutěže SCHMUCK, která také probíhá každoročně v Mnichově, a té se účastní profesionální umělci z celého světa. 

V letošním výběru neměla porota lehké rozhodování - škála technik, různých přístupů, novátorských nápadů, konceptuálních a inovačních prostředků, mezi všemi zazářilo nakonec 9 umělců. Mezinárodní porota udělila cenu Adéle Wiesenbergové za vysokou technickou a uměleckou kvalitu díla. Její práce posouvá hranice mezi šperkem, módou a dokumentem zároveň. Experimentem s různými materiály dosáhala Adéla lehkosti a křehkosti s odkazem na tradiční japonský oděv a nechvalně proslulou Yakuzu.

Adéla Wiesenbergová - „Dech"
semestrální a klauzurní práce LS 2016 na téma Dech
Hlavním inspiračním zdrojem je Japonská Yakuza. Série náhrdelníků je vytvořena tak, aby vyjadřovala jakousi cestu bojovníka Yakuzy. Náhrdelníky jsou tvořeny z exotických dřevěných dýh, které jsou překládané přes sebe tak, aby evokovaly karetní hru kabufuda.

Naposledy změněno středa, 05 duben 2017 09:38

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E

vnější vztahy a informace k přijímacímu řízení
pro zahraniční uchazeče

mgr. markéta kohoutková

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel / 377 636 716

fax / 377 636 702