Mladý obal 2017 vyhlášen!

úterý, 07 březen 2017 10:28

Mezinárodní soutěž obalového designu Young Package 2017: Open & Play

Společnost Model obaly i letos ocení mladé talentované designéry. Vyhlašujeme 22. ročník mezinárodní soutěže obalového designu Young Package. Tématem soutěže pro rok 2017 je Open & Play s podtitulem „Obal jako hra".

Cílem ročníku je motivovat mladé tvůrce, aby se zamysleli nad obalovým designem a učinili z něj zábavný prvek. Těšíme se na obaly, které budou nejen dokonale chránit produkt, ale učiní z obyčejného rozbalování zážitek, na který spotřebitel jen tak nezapomene. Očekáváme návrhy, které posunou stávající hranice obalů do interaktivní roviny, ať už bude obal součástí hry, produktu nebo happeningu.

Vyhrajte si s obalem
Vyzýváme studenty a mladé designéry, aby využili moderní technologie, zabalili oblíbený produkt hravou formou, navrhli například obal na hračku, se kterým si budou děti nadále hrát a učinili z obalu moment překvapení, ale i zábavy.

Hravý podtitul „Obal jako hra" navazuje na odpovědné téma posledního ročníku, kterým bylo PACKAGE UNLIMITED – studenti a mladí designéři navrhovali obaly na více použití. Vítězem Young Package 2016 se stal student plzeňské univerzity Matěj Peca, který zaujal porotu víceúčelovým obalem na pizzu, ze kterého se snadno stane odpadkový koš. Jednoduchá aplikace povýšila obal na zcela nový objekt. Podobnou interaktivitu hledáme i letos, kde by druhotnou funkcí měla být zábava a hra.

Pro koho je soutěž určena
Soutěž je určena studentům a mladým designérům do 30 let věku. Young Package je rozdělena do dvou kategorií: do první mohou svá díla přihlašovat studenti vysokých a vyšších odborných škol stejně jako mladí designéři do 30 let; druhá kategorie je určena studentům středních škol.

Více na http://www.czechdesign.cz/souteze/mezinarodni-soutez-obaloveho-designu-young-package-2017-open-play

Naposledy změněno úterý, 07 březen 2017 10:34