Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Teendesign

pondělí, 26 září 2016 13:32

O soutěži

Teendesign je každoroční mezinárodní výtvarná soutěž určená pro studenty všech typů gymnázií, středních a vyšších odborných škol (věk 15+), jejímž cílem je hledat nové talenty, podporovat mladé kreativní lidi v jejich umělecké tvorbě a případně je i povzbudit k dalšímu studiu umění na vysoké škole. Konkrétně na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU totiž nezáleží na typu střední školy, odkud se uchazeč o studium hlásí, ale na talentu, kreativitě a originalitě, které prokáže u talentové přijímací zkoušky. Prostřednictvím soutěže Teendesign si mladí umělci mohou ověřit své schopnosti a zároveň získat možnost zúčastnit se zdarma či se slevou kurzů mezinárodní letní školy umění ArtCamp. Mohou tak část letních prázdnin strávit v kreativním a mezinárodním prostředí, připravit se na přijímací zkoušky a prohloubit svůj talent pod vedením renomovaných českých i zahraničních umělců.

Teendesign 2016

Co vás napadne, když se řekne GEOMETRIE?

Lidé měli již od pradávna touhu měřit zemi. Měření ale nemusí nutně znamenat odpichovátko a pravítko, nebo libelu a olůvko. Prótagorás z Abdér kdysi poznamenal: „Mírou všech věcí je člověk - jsoucích, že jsou, a nejsoucích, že nejsou." Geometrie od nepaměti ovlivňovala umění. Geometrické symboly nalezneme na počátku lidstva, geometrie pyramid je fascinující i v současnosti, renesanční perspektiva je vynálezem, který ocení všichni uživatelé počítače, geometrická abstrakce ovládla podstatnou část 20. století, fraktály zaplavují Pinterest. Objevovat geometrii neznamená svět dělit. Prótagoras nabádal k hledání spojnice mezi lidmi a světem, který nás obklopuje. K objevování záblesku čehosi důvěrného v dosud neznámém. Na vás je udělit takové geometrii podobu výtvarného díla.

Právě GEOMETRIE je tématem 11. ročníku soutěže pro studenty středních a vyšších odborných škol Teendesign 2016.

Soutěžit můžete v šesti kategoriích a zaslat můžete i více soutěžních prací. Na vaše příspěvky čekáme do půlnoci 30. listopadu 2016.
Zajímá-li vás i studium na Sutnarce, pak do stejného data nezapomeňte poslat přihlášku ke studiu v bakalářských oborech a specializacích.

Kompletní pravidla soutěže a instrukce k zaslání soutěžních prací najdete zde.

Autoři nejlepších prací v každé kategorii získají účast v týdenním kurzu mezinárodní letní školy ArtCamp 2017 zdarma, další soutěžící se mohou těšit na slevy z kurzovného i věcné ceny. ArtCamp 2017 se bude konat v termínu 10. - 28. července 2017.

 

Naposledy změněno středa, 26 říjen 2016 10:14

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E

vnější vztahy a informace k přijímacímu řízení
pro zahraniční uchazeče

mgr. markéta kohoutková

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel / 377 636 716

fax / 377 636 702