TRIO vystavuje na Ukrajině

pátek, 27 květen 2016 14:02

Josef Mištera, Marie Kohoutová, Pavel Trnka

V rámci dlouhodobé spolupráce s uměleckou školou v ukrajinském Chersonu měli návštěvníci tamní Blue Cat Gallery během května možnost seznámit se s tvorbou Josefa Mištery, Marie Kohoutové a Pavla Trnky - pedagogů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Výstava se po skončení přemístí do dalších výstavních prostor na Ukrajině.

Ilustrátor, výtvarník animovaných filmů a děkan FDULS doc. Josef Mištera na výstavě představil vybrané scény z animovaného filmu „Králův dar". Jedná se o devátý animovaný film, na jehož tvorbě se Josef Mištera podílel jako výtvarník. Zatímco předešlé filmy byly vytvořené technikou plošné papírkové loutky, „Králův dar" je film loutkový. Jeho autorem a režisérem je Jan Zach, se kterým Mištera spolupracoval již dříve na animovaném filmu podle pohádky Oscara Wilda „Sobecký obr".

Asistentka ateliéru Komiks a ilustrace pro děti na FDULS MgA. Marie Kohoutová se zabývá zejména ilustrací, kresbou, malbou a tvorbou komiksu. Na výstavě představila průřez svojí dosavadní komiksovou tvorbou a také soubor kreseb a ilustrací na téma Budky a domečky.

Asistent Figurální kresby a malby na FDULS MgA. Pavel Trnka se také zabývá zejména ilustrací, kresbou, malbou a tvorbou komiksu. Návštěvníci výstavy mohli vidět vybrané ilustrace z jeho autorské knihy Moubill a z autorského časopisu Caves.

Výstava v Chersonu získala velmi pozitivní ohlasy, vystavená díla zaujala všechny věkové kategorie návštěvníků. Dne 20. května se v kulisách výstavy konalo v rámci oslav Dnů Evropy na Ukrajině setkání s členy delegací ambasád z Bulharska, Polska a Koreje.

Naposledy změněno pondělí, 30 květen 2016 15:06