První místo v soutěži Young Package

pondělí, 30 květen 2016 13:03

Student Sutnarky vyhrál v konkurenci 700 soutěžících ze 46 zemí světa.

Pizza box nebo Pizza bin? Obojí!
Student Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Matěj Peca zaujal porotu mezinárodní soutěže Young Package návrhem víceúčelového obalu na pizzu, který lze jednoduše přeměnit v odpadkový koš. Nejlépe si tak poradil s letošním tématem Package Unlimited a získal tak nejvyšší ocenění ve vysokoškolské kategorii - Model Obaly Prize. Gratulujeme!

Výrok poroty:
Jednoduchým a chytrým řešením lze obal na pizzu přeměnit na odpadkový koš, čímž dochází k výrazné úspoře materiálu. Sekundární funkce obalu je naprosto přirozená, transformace obalu do odpadkového koše je velmi snadná. Objekt je poté připraven k okamžitému použití. Oproti ostatním obalům tento jasně vyniká. Nejedná se pouze o vizi nebo nápad, ale o zcela hotovou věc. Matěj Peca odevzdal koncepčně dotaženou práci s velmi pěknou grafikou a důrazem na detail.

Matěj Peca dodává:
Nápad využít obal na pizzu jako odpadkový koš vyplynul z mé vlastní zkušenosti. Ze své podstaty je neforemný, do běžného koše se nevejde, a tak jsem do něj pouze vkládal další odpadky. Přiznat jeho druhotnou funkci graficky a technologicky na ni obal připravit už ve výrobě bylo tedy logickým vyústěním. Výroba takového boxu se nijak výrazně neprodraží, což umožňuje jej skutečně začít využívat.

Reportáž v České televizi - zde (stopáž 14:30)

Fotografie ze slavnostního předávání cen - zde.

Naposledy změněno pondělí, 06 červen 2016 15:33