Nové logo pro Bezpečnou Plzeň

čtvrtek, 21 duben 2016 16:37

Autorem nového loga je student FDULS Lukáš Pčolka.

Projekt Bezpečná Plzeň, dříve Bezpečné město, má vedle nového názvu i nové logo. Jeho autorem je student Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Lukáš Pčolka, jehož návrh zvítězil v soutěži vyhlášené městem.

Ruka v logu symbolizuje tři složky, které se na bezpečnostním projektu podílejí: Magistrát města Plzně, Městskou policii Plzeň a Policii ČR. Dům je symbolem samotného města. Symboly jsou doplněné o typografii, jejíž proporce opticky reagují na ostré i oblé tvary loga.

Webové stránky projektu, které budou brzy spuštěny pod novým názvem a s novým logem, poskytují informace týkající se bezpečnosti a veřejného pořádku, umožňují lidem obracet se s podněty na starosty jednotlivých městských obvodů i městskou a státní policii. Web je tak důležitým nástrojem komunikace, díky kterému magistrát získává zpětnou vazbu od občanů.

Naposledy změněno čtvrtek, 21 duben 2016 16:42