12 let od založení UUD

pátek, 01 duben 2016 12:01

Předchůdce dnešní Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara byl založen na Apríla před dvanácti lety.

Jako fakulta funguje Sutnarka od září 2013, její historie je však mnohem delší.
Přesně 1. dubna 2004 totiž začal fungovat Ústav umění a designu ZČU jako samostatný vysokoškolský ústav. Ještě před tím fungoval zhruba dva roky na úrovni katedry v rámci Fakulty pedagogické. V červenci 2004 získal Ústav umění a designu akreditace prvních bakalářských oborů ve studijních programech Výtvarná umění a Design, v následujícím akademickém roce pak přibyly i akreditace oborů magisterských. V červnu 2005 se konal první ročník mezinárodní letní školy umění ArtCamp. Rychlý rozvoj UUD pokračoval až do září 2013, kdy se transformoval do podoby Fakulty umění a designu. Ta na jaře 2014 přijala unikátní název Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, který přesně vyjadřuje její zaměření i vizi do budoucna. Od akademického roku 2012/13 fakulta působí v moderní a inspirativní budově, která pro ni vyrostla v univerzitním areálu ZČU a které se díky jejímu architektonickému řešení přezdívá "továrna na umění".

Naposledy změněno pátek, 01 duben 2016 12:05