ArtCamp 2016 nabízí 35 kurzů

středa, 09 březen 2016 11:08

Registrace do kurzů už běží, přihlášky můžete posílat do 15. května.

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara pořádá už dvanáctý ročník mezinárodní letní školy umění ArtCamp. Ta opět přináší širokou nabídku kurzů pro veřejnost od začátečníků po pokročilé i pro stávající a budoucí studenty umění, z níž si vyberou zájemci o tradiční i moderní výtvarné techniky.

ArtCamp 2016 se bude konat v termínu 11. - 29. července a zájemci mohou vybírat z pětatřiceti kurzů, které se budou konat v inspirativních prostorách naší fakulty i v plenéru a některé kurzy zavítají do prostor DEPO2015. Výuku povedou místní pedagogové a hostující umělci z USA, Kanady, Japonska, Polska, Slovenska a České republiky.

Kurzy jsou vhodné pro každého, kdo si chce zpestřit léto a strávit až tři týdny v mezinárodním a kreativním prostředí. Méně zkušení účastníci zde mohou objevit nebo prohloubit svůj talent, ti pokročilejší získají nové zkušenosti a dovednosti od profesionálních výtvarníků. Pro zájemce o studium umění na vysoké škole pak kurzy letní školy představují vhodnou součást přípravy na talentové zkoušky.

Mezi novinky letošního roku patří dva kurzy zaměřené na architekturu. V prvním z nich odhalí účastníci pod vedením japonského architekta Kazuhira Yajimy principy japonské architektury a filozofii tradičních čajoven, v druhém pak slovenský umělec Karol Weisslechner nabídne jiný pohled na budovu jako šperk. Pod pokličku alternativního umění budou moci nahlédnout účastníci kurzu nových médií mladé české umělkyně Anežky Hoškové. Z USA dorazí renomovaný grafický designér Roger Remington, který plánuje s účastníky svého kurzu vytvořit sérii infografik – plakátů zaměřených na život a tvorbu Ladislava Sutnara. Nově nabízíme i kurz modelování pro designéry a příznivce fashion designu jistě potěší, že se jejich oblíbený kurz po menší odmlce vrátil.

Vedle novinek mohou zájemci samozřejmě vybírat z nabídky dalších už tradičních kurzů i přípravných kurzů k přijímacím zkouškám. Naučí se například vytvářet loga, natočit krátký animovaný film či video, vyrábět a dekorovat předměty z porcelánu, ručně vázat knihy, poznají principy navrhování interiérů i současného tance, zdokonalí své kresebné dovednosti, stanou se tvůrci komiksů i návrháři oděvů a obuvi, vyrazí fotografovat do plenéru,  a mnoho dalšího.

Jako vždy bude pro účastníky letní školy v létě připraven i doprovodný program, kde nebudou chybět vernisáže, návštěvy výstav a kulturních akcí, přednášky a prezentace hostujících umělců, promítání studentských filmů a mnoho dalšího. Doprovodné aktivity letní školy budou jako vždy otevřeny i široké veřejnosti, která tak bude mít během července možnost připojit se k letní škole ArtCamp a okusit její atmosféru.

Další informace k letní škole najdete na www.fdu.zcu.cz/artcamp.

Pro kompletní seznam kurzů a jejich termínů klikněte zde.

Elektronický registrační formulář najdete zde.