#SRDCE tepe v Praze

středa, 02 březen 2016 12:19

Až do 30. 4. bude interaktivní srdce stvořené studenty FDULS k vidění ve Fusion Hotel Prague.

#SRDCE je interaktivní světelná instalace, kterou vytvořili studenti ateliéru Multimédií na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Gabriela Matušková, Štěpán Kuczman a Štěpán Svoboda ve spolupráci s doktorandy Fakulty aplikových věd - NTIS. Pulzující #SRDCE se poprvé představilo veřejnosti v lednu 2015 při slavnostním večeru u příležitosti otevření Plzně jako Evropského hlavního města kultury. Od té doby ho už mohli obdivovat i návštěvníci plzeňského Festivalu světla, akce Prague Design Week i dalších akcí v prostorách klubů a galerií.

#SRDCE reaguje změnou rytmu tepání a změnou barvy na množství a pohyb lidí v zorném poli senzoru umístěného v daném prostoru. Dokáže rozpoznat jedince i skupinu a podle toho mění svítivost a svůj rytmus. V klidovém stavu tepe klidně, zatímco při zvýšeném pohybu a množství lidí se frekvence tepu zrychlí a srdce svítí víc. #SRDCE i přes svůj geometrický tvar působí jako živý organismus, má sílu vtáhnout lidi do děje a spojovat je při společném zážitku, kdy společně ovlivňují jeho aktivitu.

#SRDCE můžete aktuálně vidět ve Fusion Hotel Prague, kde visí nad rotujícím barem ve 360° Lounge, přímo pod kupolí bývalého kubisticko-novoklasicistního bankovního domu (Palác Exico), přestavěného architektem Josefem Gočárem v letech 1921-1923.

Vernisáž: 2. 3. 2016 v 18 hod.
Instalace je až do 30. 4. 2016 přístupná denně od 18:00 do 2:00 hodin.

Naposledy změněno středa, 02 březen 2016 17:43