Ohlédnutí za DesignMeetingem 2015

středa, 11 listopad 2015 15:23

Mezinárodní setkání vysokých uměleckých škol přivedlo na FDULS desítky zástupců uměleckých škol a institucí.

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara se stala ve dnech 26. - 30. října dějištěm mezinárodního setkání uměleckých škol a institucí, na které dorazili zástupci třicítky vysokých uměleckých škol i institucí z České republiky, Slovenska, USA, Polska, Maďarska, Španělska, Itálie, Holandska, Francie, Německa, Dánska a dalších zemí. Program DesignMeetingu byl otevřený široké veřejnosti a vedle desítek pozvaných hostů, přednášejících, vyučujících a vystavujících se jeho různých částí zúčastnily desítky dalších zájemců, zejména studentů uměleckých škol a představitelů vzdělávacích a kulturních organizací.

Bohatý program nabídl účastníkům množství přednášek, workshopů, akcí a zajímavých diskusí nad úlohou a budoucností designu v dnešním světě. Součástí programu byl mimo jiné čtvrtý ročník předávání Ceny Ladislava Sutnara a přednášky letošních laureátů, série výstav představující tvorbu studentů zúčastněných uměleckých škol, předávání Ceny DesignMeetingu pro nejlepší práce přihlášené studenty a absolventy vysokých uměleckých škol, historicky první předávání ceny Redistru uměleckých výstupů MVSAE ACADEMICAE, jejíž laureátkou se stala doc. Milena Doptová, představení nové knihy vydané v rámci projektu Návrat Ladislava Sutnara s názvem Ladislav Sutnar - Inspirace dětem, výstava Osobnosti DesignMeetingu v Galerii Ladislava Sutnara a mnoho dalšího.

DesignMeeting 2015 dostál svým vysokým ambicím a stal se místem setkání odborníků, studentů, umělců a představitelů uměleckých škol a institucí z mnoha zemí světa. Nabídl bohatý program, inspirativní prostředí, možnost navázání nových kontaktů, sdílení dobré praxe a vytvoření nových profesních vazeb, které budou i nadále napomáhat rozvoji designu, podpoře uměleckého vzdělávání a kreativních průmyslů.

Projekt Cena Ladislava Sutnara 2015 byl finančně podpořen z dotace Plzeňského kraje.

Naposledy změněno středa, 11 leden 2017 13:51