klauzury/diplomky 2015

Stejně jako v minulých letech pořádá Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara na závěr akademického roku přehlídku toho nejlepšího z klauzurních, semestrálních, bakalářských a diplomových prací. Výstavu zahájíme v pondělí 8.6.2015 v 17 hodin v budově fakulty.

Všechny ateliéry předvedou to nejlepší z prací svých studentů za akademický rok 2014/2015. Zároveň je výstava koncipována jako reprezentativní výstava plzeňské umělecké fakulty, která nese Sutnarovo jméno a pečuje o jeho duchovní odkaz. Naleznete zde tedy díla inspirovaná Sutnarem – jeho tvorbou a jeho učením. Výstava probíhá zároveň s dalšími dvěma prezentacemi studentských prací reagujících na Sutnara. Ve foyer Nové scény Divadla J. K. Tyla v Plzni jsou k vidění plakáty z cyklu Hommage à Sutnar – Evropa, kultura; v Galerii města Plzně probíhá výstava Inspirace Sutnar s pestrou paletou prací, od dřevěných hraček až po šperky. Výstavy jsou součástí rozsáhlého projektu Návrat Ladislava Sutnara, který  akulta designu a umění Ladislava Sutnara realizuje se společností Plzeň 2015, o.p.s. a dalšími partnery.

Výstava klauzurních, semestrálních, bakalářských a diplomových prací, která má tradici již od působení původního Ústavu umění a designu, propojí celou budovu plzeňské "továrny na umění" v jeden obrovský výstavní prostor. Za léta fungování této umělecké školy si její studenti pod vedením renomovaných uměleckých osobností vybudovali nejen doma, ale i v zahraničí vynikající pověst, a tak se můžeme i letos těšit na přehlídku talentovaných a mnohdy již i v praxi úspěšných mladých umělců.